Останні новини

Останні новини

Norden домігся перемоги у справі проти морського агента «Старк Шиппінг»

Norden домігся перемоги у справі проти морського агента «Старк Шиппінг»

Південно-західний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу компанії Norden A/S на рішення Господарського суду Одеської області від 22 квітня 2021 року у справі №916/2364/20, повідомляє сайт «Порти України».

Суд постановив стягнути з ТОВ «Старк Шиппінг» на користь данського судновласника суму переплати за буксирні послуги в розмірі $81,9 тис., які морський агент досі безпідставно утримує на своїх банківських рахунках.

Крім того, ТОВ «Старк Шиппінг» зобов’язана компенсувати компанії Norden A/S судові витрати, а саме €11,5 тис. витрат на правову допомогу і понад $3 тис. судового збору.

Слід зазначити, що постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту його винесення.

Інтереси Norden A/S в цій справі захищає юридична фірма «АНК».

Суперечка між данським судновласником і українським морським агентом виникла внаслідок надання останнім неправдивих відомостей про буксирні послуги при формуванні фінальних дисбурсментських рахунків при заходженні суден судів Norden A/S до морського порту Чорноморськ в період 2019-2020 років.

У серпні 2020 року Norden A/S звернулася до Господарського суду Одеської області з позовом до ТОВ «Старк Шиппінг». В порядку забезпечення позову судом було накладено арешт на кошти ТОВ «Старк Шиппінг» на суму позовних вимог, який залишається в силі і сьогодні.

Паралельно з господарським процесом, Головне слідче управління Національної поліції України проводить активне розслідування кримінального провадження за підозрою посадових осіб ТОВ «Старк Шиппінг» у фінансових махінаціях при наданні агентських послуг.

У грудні 2020 року директор агентської компанії «Старк Шиппінг» Андрій Царенко оголошений у міжнародний розшук, а в червні 2021 року відправлений під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета контролю.

За даними джерел «Портів України», досудове розслідування перебуває на завершальній стадії і очікується, що кримінальне провадження скоро буде спрямоване до суду.

Поділитися...