Останні новини

Останні новини

НАЗК радить провести оцінку корупційних ризиків при дипломуванні моряків

НАЗК радить провести оцінку корупційних ризиків при дипломуванні моряків

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) рекомендувало Міністерству інфраструктури та Державній службі морського і річкового транспорту (Морської адміністрації) в найкоротші терміни провести оцінку корупційних ризиків у сфері дипломування моряків. Про це повідомила прес-служба НАЗК.

«За матеріалами журналістського розслідування редакції Bihus.Info понад 150 тисяч українських моряків змушені платити хабарі за отримання своїх кваліфікаційних документів. Без таких документів вони не мають права працювати у морі», — наголошується у повідомленні.

НАЗК зазначає, що Мінінфраструктури може забезпечити таку оцінку під час перегляду своєї антикорупційної програми на 2019-2021 роки, а Морська адміністрація — під час підготовки нового документа, адже попередня антикорупційна програма відомства закінчилася ще минулого року.

НАЗК готове надати державним органам консультаційну та методичну допомогу при проведенні відповідної оцінки корупційних ризиків та підготовки антикорупційних програм.

«Від прозорого проведення таких кваліфікаційних іспитів залежить кар’єра тисяч український моряків. Антикорупційна програма – це надійний інструмент, який здатен допомогти Мінінфраструктури та Морській адміністрації зменшити рівень корупції у цій сфері у короткі строки», — наголосив керівник Департаменту попередження та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач.

Раніше Морська адміністрація створила комісію, завданням якої буде оцінка корупційних ризиків у цьому відомстві. Керівником комісії призначено в.о. голови Морської адміністрації Андрія Глазкова, всього ж до її складу увійшли 19 осіб.

У березні Морська адміністрація розпочала експлуатацію автоматизованої системи тестування моряків для підтвердження їх кваліфікації.

Морська адміністрація з 22 листопада 2020 року одержала весь функціонал, який раніше належав ліквідованій Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків (ІПДМ). Зокрема, до її повноважень віднесено створення постійнодіючих державних кваліфікаційних комісій (ДКК) для підтвердження кваліфікації моряків, забезпечення їх роботи, а також підтвердження кваліфікації моряків.

У грудні 2020 року Окружний адміністративний суд Києва призупинив ліквідацію ІПДМ і передачу його функцій Морської адміністрації. Рішення було винесено в якості забезпечення позову члена Державної кваліфікаційної комісії, капітана далекого плавання Миколу Мовчана до Кабінету міністрів і МІУ. Мінінфраструктури намагалося оскаржити це рішення в апеляційному суді.

Моряки в декількох містах країни раніше неодноразово виходили на акції протесту проти корупції в сфері підготовки та дипломування. Протестувальники вимагали підтримати проект наказу МІУ про спрощення системи дипломування моряків та внесення зміни до ст. 51 Кодексу торговельного мореплавства України в частині визначення умов, при дотриманні яких моряки зможуть отримувати повторне підтвердження достовірності дипломів без складання іспитів в державних кваліфікаційних комісіях.

Поділитися...