Останні новини

Останні новини

Напруженість на борту суден через COVID-19 дедалі зростає

Напруженість на борту суден через COVID-19 дедалі зростає

Пандемія COVID-19 негативно вплинула на становище членів екіпажів суден, і поки з’являються нові обмеження, а ставлення до моряків різниться за національною ознакою, їх фізичний та психологічний стан на борту — під ударом. Про це ідеться в дослідженні «Індекс щастя моряків» за перший квартал 2021 року, повідомляє Seafarers Journal.

Як зазначається у висновках до дослідження, криза зміни екіпажів і доступність вакцин проти COVID-19 викликають стурбованість, незважаючи навіть на наявність інтернету на борту.

Як показало дослідження, ситуація зі змінами хвилює моряків, як і раніше. Члени екіпажів вимушені працювати понад термін своїх контрактів і залишаються на борту довше, ніж належить. Сьогодні на перший план вийшло також питання про те, коли і як будуть вакцинувати моряків.

Представники The Mission to Seafarers наголосили, що в зв’язку з тим, що все більше людей у світі вакцинуються проти коронавірусу, причому в багатьох країнах в першу чергу щеплення роблять тим, хто наділений статусом ключових працівників, занепокоєння з приводу відсутності прогресу в планах щодо вакцинації моряків зростає.

Моряків хвилює робота понаднормово. Як вони зазначають, записи в журналі обліку робочого часу не відповідають дійсності. Деякі моряки працюють по 14-15 годин щодня, але змушені підписувати щомісячний табель, в якому нібито відпрацьовані за фактом години вкладаються в установлені нормативи.

До інших проблем на борту працівники віднесли напруженість у багатонаціональних екіпажах, яка посилилася через вплив пандемії COVID-19. Наприклад, морякам деяких національностей забороняється сходити на берег або змінитися, тоді як їх колегам з інших країн все це дозволено. Саме цей фактор загострює ситуацію на борту судна і негативно впливає на настрій людей.

Дослідження показало, що при всьому цьому спостерігається прогрес у забезпеченні моряків інтернет-зв’язком на час рейсу. Все більше судноплавних компаній працюють над тим, щоб надати екіпажам доступ до мережі у вільний від вахт час.

За словами генерального секретаря The Mission to Seafarers, влада всіх без винятку країн повинна визнати моряків ключовими працівниками, надавши їм можливість репатріюватися з будь-якого порту і зробити щеплення від коронавірусу, щоб не виникало колосальних відмінностей в робочому навантаженні, рівні щастя і благополуччя серед моряків.

Поділитися...