Останні новини

Останні новини

Наказ МІУ про спрощення атестації моряків зареєстровано Мін’юстом

Наказ МІУ про спрощення атестації моряків зареєстровано Мін’юстом

Наказ Міністерства інфраструктури №201 «Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України та Міністерства інфраструктури України», покликаний спростити атестацію і підтвердження кваліфікації моряків, пройшов реєстрацію в Міністерстві юстиції. Про це повідомила прес-служба МІУ.

«Я обіцяв, що ситуація з дипломуванням моряків зміниться. На цьому шляху ми відчули відчайдушний супротив – від блокування ліквідації Інспекції через славнозвісний ОАСК та оскарження наказів Міністерства до масових атак через ЗМІ. Разом зі спільнотою моряків та головою виконкому Нацради реформ Міхеілом Саакашвілі було докладено багато зусиль, щоб спростити систему дипломування моряків і ліквідувати корупційні схеми у цій сфері. Ми розробили наказ, який запроваджує автоматизовану систему тестування моряків без участі людини-екзаменатора і має на меті вперше запровадити гнучку та прозору процедуру отримання морських кваліфікаційних документів, спростивши її з урахуванням вимог Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року з поправками. Сьогодні цей наказ зареєстровано у Міністерстві юстиції. Реформа продовжується», — заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, спрощення процедури дипломування моряків передбачає:

  • можливість підтвердження існуючого звання на підставі відповідного стажу роботи на судні (без складання обов’язкових кваліфікаційних іспитів);
  • можливість присвоєння чергового звання особі командного складу або підтвердження існуючого звання (у разі відсутності достатнього стажу роботи на судні) шляхом проходження комп’ютерного тестування, яке розробляється на основі міжнародної системи CES 6.0;
  • спрощений механізм дипломування спеціалістів портового, службово-допоміжного та технічного флоту, що експлуатуються під Державним прапором України у каботажному плаванні;
  • скасування обов’язкового проходження курсів підвищення кваліфікації для осіб, які підтверджують своє звання.

«Крім цього зазначений наказ врегульовує питання дипломування осіб, які працюють на суднах, що використовують гази або інші види палива з низькою температурою спалаху, а також суднах, які працюють в полярних водах», — додав Криклій.

За його словами, всі вищезазначені заходи дозволять здійснити дерегуляцію чинної системи підготовки та дипломування моряків та впровадити сучасні засоби оцінки знань без втручання людського фактора, з визначенням чітких строків проходження процесу дипломування на кожному етапі.

У лютому 2021 року МІУ представило для ознайомлення проект наказу «Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України і Міністерства інфраструктури України». Згідно з пояснювальною запискою до документа, його метою є приведення національного законодавства з питань підготовки, оцінки компетентності та дипломування моряків у відповідність до вимог Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти (ПДНВ) 1978 року зі поправками, а також дерегуляція діючої системи підготовки та дипломування моряків, спрощення процедур дипломування моряків, підвищення її відкритості й інформативності.

Таких цілей пропонується досягти, зокрема шляхом впровадження автоматизованої системи тестування моряків без участі людини-екзаменатора. Пропонується також внести до галузевого законодавства низки змін, пов’язаних із передачею функцій дипломування моряків Морської адміністрації від ліквідованої Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків (ІПДМ).

Документ також пропонує розширити перелік категорій, чию кваліфікацію уповноважені підтверджувати Державні кваліфікаційні комісії (ДКК), і ввести формулювання «схвалені морські навчальні заклади» замість «морські навчальні заклади».

Поділитися...