Останні новини

Останні новини

Наказ МІУ про спрощення атестації моряків спрямовано на реєстрацію Мін’юстом

Наказ МІУ про спрощення атестації моряків спрямовано на реєстрацію Мін’юстом

Міністерство інфраструктури передало на реєстрацію до Міністерства юстиції наказ «Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України і Міністерства інфраструктури України», покликаний спростити атестацію і підтвердження кваліфікації моряків. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Важливий крок назустріч морякам. Передали вже на юстування наказ про спрощення процедури підтвердження кваліфікації моряків. Це прибере можливу корупційну складову та необхідність складати чергові іспити кожні 5 років», — написав Криклій у Facebook.

У лютому 2021 року МІУ представило для ознайомлення проект наказу «Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України і Міністерства інфраструктури України». Згідно з пояснювальною запискою до документа, його метою є приведення національного законодавства з питань підготовки, оцінки компетентності та дипломування моряків у відповідність до вимог Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти (ПДНВ) 1978 року зі поправками, а також дерегуляція діючої системи підготовки та дипломування моряків, спрощення процедур дипломування моряків, підвищення її відкритості й інформативності.

Таких цілей пропонується досягти, зокрема шляхом впровадження автоматизованої системи тестування моряків без участі людини-екзаменатора. Пропонується також внести до галузевого законодавства низки змін, пов’язаних із передачею функцій дипломування моряків Морської адміністрації від ліквідованої Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків (ІПДМ).

Документ також пропонує розширити перелік категорій, чию кваліфікацію уповноважені підтверджувати Державні кваліфікаційні комісії (ДКК), і ввести формулювання «схвалені морські навчальні заклади» замість «морські навчальні заклади».

Поділитися...