Останні новини

Останні новини

НАБУ і САП завершили розслідування корупції в ДП МТП«ЮЖНИЙ»

НАБУ і САП завершили розслідування корупції в ДП МТП«ЮЖНИЙ»

НАБУ і САП завершили розслідування корупційної схеми, через яку державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний» зазнало понад 60 млн грн збитків. 12-13 жовтня 2021 року 10 підозрюваним відкрили матеріали слідства перед складанням обвинувального акта. 

Як повідомила прес-служба НАБУ, мова йде про два епізоди злочину – закупівлю товарів за завищеною вартістю, в результаті чого держпідприємству завдано збитків на суму 47,5 млн грн, а також закупівлі тепловозів для потреб держпідприємства, що призвело до 13 млн грн збитків.

Відзначається, що слідство відкрило матеріали справи 10 підозрюваним, в числі яких:

• перший заступник директора ДП «МТП «Южний» (ч.5 ст.191, ч.2 ст.364 КК України);

• ексзаступник директора ДП «МТП «Южний» (ч.5 ст.191, ч.2 ст.364 КК України);

• три колишні директори ТОВ (ч.5 ст.191, ч.2 ст.364 КК України);

• три колишні директори ТОВ (ч.5 ст.191 КК України);

• дві співробітниці ТОВ (ч.5 ст.191 КК України). 

Слідство встановило, що перший заступник директора ДП «МТП «Южний» разом із колишнім заступником директора цього ж держпідприємства, керівниками приватних компаній та іншими особами впродовж 2017-2018 років організували схему, яка полягала у закупівлі товарів у підконтрольних організованій групі товариств за завищеною вартістю, внаслідок чого держпідприємству завдано збитків на суму 47,5 млн грн. 

Посадовці діяли у змові та залучили для реалізації своїх планів ще низку осіб, що дозволяло їм повністю контролювати весь процес закупівлі — від формування потреби у закупівлі і складання тендерної документації до контролю за конкурентним середовищем, — аби у підсумку забезпечити перемогу в торгах компаніям, підконтрольним організаторам схеми.

Загалом слідство зафіксувало 29 таких тендерів. Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч.5 ст.191 КК України. 27 жовтня 2020 року посадовців викрито “на гарячому“. 

 В межах розслідування НАБУ і САП встановили нові факти корупції на ДП. Так, у 2017-2019 рр. перший заступник директора ДП «МТП «Южний» спільно з ексзаступником цього ж ДП, залучивши інших осіб, організували закупівлю тепловозів для потреб держпідприємства.

Перемогу у тендері забезпечили підконтрольній організованій групі компанії. За даними слідства, тепловози були несправні і не належали продавцю, як того вимагали умови тендеру та договору. Тим не менше, ДП «МТП «Южний» сплатило за них приватній компанії аванс у понад 13 млн грн.  В подальшому ці тепловози доставили в ДП «МТП «Южний».

Однак, комісія держпідприємства,  уповноважена ухвалити рішення про взяття їх на баланс, відмовилася це зробити у зв’язку із несправністю тепловоза. Цьому рішенню передували активні слідчі дії детективів НАБУ. Постачальник — приватна компанія — аванс не повернула. Через що ДП «МТП «Южний» зазнало збитків на суму 13 млн грн. Дії вказаних осіб за цим епізодом кваліфіковано за ч.2 ст.364 КК України. Таким чином загальна сума збитків держпідприємству за двома епізодами становить понад 60 млн грн.

Поділитися...