Останні новини

Останні новини

МЗС відповідає на звернення: чинним законодавством не встановлено жодних обмежень на виїзд громадян за кордон

МЗС відповідає на звернення: чинним законодавством не встановлено жодних обмежень на виїзд громадян за кордон

Морська Палата України отримала лист відділу менеджменту кризових ситуацій Управління консульського захисту
Департаменту консульської служби МЗС України:

В своєму зверненні до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. Морська Палата України наголошувала на необхідності оперативного втручання держави задля забезпечення роботи світового судноплавства та збереження потенціалу українських морських фахівців на світовому ринку праці в морській галузі:

“З огляду на зростаючі потреби країн світу, що потерпають від пандемії COVID -19, у надходженнях гуманітарних вантажів із медичним обладнанням, засобами захисту, товарами першої необхідності та продуктів харчування, забезпечення сталої роботи судноплавства постає важливим інструментом запобігання економічної та гуманітарної кризи. Саме до цього закликають уряди країн провідні міжнародні організації –   Європейська Комісія, Міжнародна Палата Судноплавства, Міжнародна Федерація транспортних працівників, які наполягають на забезпеченні усіма країнами відкритості внутрішніх кордонів та вільного пересування робітників транспорту, зокрема моряками.

19 березня 2020 року Уряд Великобританії офіційно визначив моряків ключовими працівниками: https://www.nautilusint.org/en/news-insight/news/covid-19-uk-government-designates-seafarers-as-key-workers/

Морська Палата України звертається з клопотанням про забезпечення безперервної можливості здійснення своєї професійної діяльності українськими моряками шляхом надання відповідного протокольного доручення щодо надання дозволу для перетину державного кордону громадянами України – членами міжнародних суднових екіпажів.

В складних умовах сьогодення таке рішення забезпечить участь України у виконанні загального світового завдання – забезпечення життєдіяльності країн, збереження життя їх громадян. А також сприятиме збереженню робочих місць для багатотисяної армії вітчизняних морських фахівців, попередить заміщення їх професіоналами – громадянами інших країн – Філіппін, Індії, Росії, що матиме значні соціально-економічні наслідки в подальшому, після успішного подолання світом епідеміологічної кризи”

Поділитися...