Останні новини

Останні новини

Моряки вийшли на нову всеукраїнську акцію проти корупції

Моряки вийшли на нову всеукраїнську акцію проти корупції

Моряки, які виступають проти корупції в системі дипломування, в п’ятницю, 12 лютого, проводять акції протесту в Одесі, Ізмаїлі, Херсоні, Маріуполі та Києві, повідомляють українські ЗМІ.

Моряки вимагають відставки міністра інфраструктури, начальника Морської адміністрації, а також всіх причетних до корупційної схеми в сфері атестації працівників морського транспорту. Вони зазначають: щоб отримати документи і можливість піти в рейс, зазвичай доводиться платити від трьох до десяти тисяч доларів.

Як пише Odessa.online, сьогодні моряки перекрили трасу Одеса—Київ в районі КПП «Дачне». В акції беруть участь близько 30 осіб. Зараз протестувальники ходять по пішохідному переходу з плакатами «Моряки — в полоні корупції», «Нема хабара — немає диплома». Підтримати мітингувальників приїжджав екс-голова Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі, але пробув там недовго. Заторів на Київській трасі наразі немає, бо проїзд нею сьогодні обмежений через негоду.

Акція в Києві — нечисленна, менша, ніж в Одесі, передає UBR. Вона відбувається біля посольства США. Вимоги написані як українською, так і англійською мовами — We want to work ( «Ми хочемо працювати»). Мітингувальники вимагають втручання Президента України Володимира Зеленського та усунення корупції в сфері дипломування.

Акція протесту проходить також у Херсоні на площі Свободи, біля будівлі облдержадміністрації і облради. Як повідомляє «Укрінформ», до її учасників для спілкування вийшов заступник голови ОДА Вадим Чабан.

«Так, я спілкувався з моряками, учасників акції протесту турбує питання корупції в системі дипломування. Зважаючи на важливість проблеми і з урахуванням результатів зустрічі з представниками «Українського об’єднання моряків», що відбулася напередодні, керівник Херсонської ОДА Сергій Козир вирішив створити робочу групу. До її складу повинні надати двох своїх представників моряки, в ній будуть також представники Херсонської державної морської академії, податкової, нацполіції. Гадаю, проблемні питання будуть розбиті на кілька підпунктів. Перше, це ті питання, які є в компетенції Кабміну, і ми передамо вимоги моряків до Києва. А деякі процеси, гадаю, ми зможемо врегулювати тут на місці. Наприклад, на думку деяких моряків, є необ’єктивність, упередженість при проведенні тестувань, ці факти будуть перевіряти», — зазначив Чабан.

За словами заступника голови Херсонської ОДА, є проблема також у тому, що моряки «не сприймають свій обов’язок платити податки в Херсоні». Це питання також обговорювалося під час зустрічі з моряками в облдержадміністрації 11 лютого.

«Потенційно, за розрахунками податкової служби, обсяг податків, які не надходять в область від моряків, становить близько 280 млн грн на рік. Є іноземні компанії, в яких працюють моряки, які зареєстровані в тих країнах, де є у нас угода про уникнення подвійного оподаткування. Ніхто не говорить, що моряки повинні платити в таких випадках податки, — але дайте тоді цей документ, здайте декларацію до податкової, як вимагає закон. Але ось військовий збір цими угодами не дозволений. І кожен моряк повинен самостійно сплатити до Державного бюджету військовий збір — в залежності від задекларованої суми. Це дуже проблемна ситуація», — зазначив Чабан.

Коментуючи акцію моряків, в.о. голови Морської адміністрації Андрій Глазков заявив, що не зовсім розуміє її цілі, і запропонував її учасникам сісти за стіл переговорів.

«Сьогодні в деяких містах пройшли акції моряків. Я дуже сподіваюся, що мороз не завдав шкоди здоров’ю учасників мітингу. Але не зрозумілим залишається порядок денний мітингів. І тому мені хотілося б звернутися до моряків. Ви вимагали скасування комісій? Будь ласка, ми їх скасували, і тепер моряки можуть здавати тести. Вас не влаштовує, що ПКМ робиться дуже довго? Наші фахівці працюють до ночі, щоб виправити ситуацію. З першого дня на посаді виконуючого обов’язки керівника Мораду, я чув тільки критику. Тепер я хотів би почути конструктивні пропозиції. Давайте сядемо за стіл і почнемо діалог», — написав Глазков у Facebook.

Це не перша акція протесту, організована моряками. Зокрема, Моряки і представники Портофлоту під егідою Ukrainian Seafarers Union у січні провели в Одесі, Києві, Херсоні, Миколаєві, Ізмаїлі, Маріуполі та Очакові всеукраїнську акцію протесту проти корупції, яка знищує морську галузь в країні.

14 грудня 2020 року Ukrainian Seafarers Union провів мітинг «Моряки України проти корупції у сфері дипломування» під стінами Офісу Президента. Попереднього разу моряки виходили на мирну акцію протесту 23 жовтня, щоб розповісти у відкритому зверненні до Президента України Володимира Зеленського про головні проблеми, які роками не розв’язують, а лише погіршують морські чиновники.

У жовтні в Одесі українські моряки також вийшли на Марш морського протесту. Акція відбулася у день зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди в Одесі.

Поділитися...