Останні новини

Останні новини

Морякам піднімають зарплати на 10-20% через брак кадрів у період загострення пандемії COVID-19

Морякам піднімають зарплати на 10-20% через брак кадрів у період загострення пандемії COVID-19

Обмеження на поїздки через пандемію COVID-19 і затримки вакцинації все більше позначаються на доступності кваліфікованих кадрів, і в секторі почав відчуватися брак кадрів, пише Seafarers Journal.

Вже більше року провідні профспілкові об’єднання моряків, судноплавні компанії та галузеві організації попереджають про проблеми, які виникають через пов’язані з COVID-19 обмеження на поїздки. Передбачається, що посилення строгих вимог, спричинене появою нових штамів коронавірусу, у поєднанні із затримками в імунізації членів екіпажів, ймовірно, ще більше посилить існуючі труднощі, оскільки по мірі відновлення світової економіки попит на морські вантажоперевезення зростає.

Як відзначають представники крюїнгу, багато компаній звертаються до східноєвропейського регіону, включаючи Україну і Росію, щоб замінити офіцерів і рядових з таких країн, як Індія і Філіппіни, які не мають можливості вільно переміщуватися світом. Прикметно, що із наближенням періоду літніх відпусток у Східній Європі ситуація може ускладнитися, оскільки значна частина місцевих моряків відправиться додому, до родин.

Експерти відзначають, що ринок морських кадрів виявився під безпрецедентним тиском, і до цього додався новий чинник, який необхідно враховувати — прагнення вакцинуватися. Багато моряків хочуть зробити щеплення до того, як піти в рейс.

За словами представників крюїнгових компаній, коли виникає дефіцит, підвищується вартість. «Сьогодні судноплавні компанії пропонують зарплати на 10-20% вище, ніж в середньому по ринку, або обіцяють високі бонуси», — уточнюють вони.

Поділитися...