Останні новини

Останні новини

Морську адміністрацію Росії виключено з Паризького меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю суден державою порту

Морську адміністрацію Росії виключено з Паризького меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю суден державою порту

Європейський регіональний орган державного портового контролю (PSC) Паризького меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю суден державою порту (Paris MoU) ухвалив рішення про припинення членства Росії у цій організації, передає PortNews.

Це рішення стало частиною скоординованих міжнародних дій проти російських державних органів у відповідь на військове вторгнення Росії до України.

З огляду на міжнародну ситуацію, комітет Паризького меморандуму ухвалив рішення призупинити членство Морської адміністрації Росії, воно набуває чинності негайно і діятиме до подальшого повідомлення”, — ідеться у заяві.

Ініціатива Паризького меморандуму призведе до того, що деякі великі російські порти, у тому числі чорноморські, а також Санкт-Петербург та Владивосток, не підпадатимуть під дію єдиних стандартів інспекцій державного портового контролю та звітності. Так, Paris MoU збирає дані інспекцій PSC із країн-членів, щоб забезпечити повністю прозору базу даних інформації про стандарти безпеки суден, що заходять до європейських портів. Виключення Росії з членів Paris MoU може призвести до суттєвої прогалини у звітності та статистиці державного портового контролю.

Зазначається, що наразі до Paris MoU входять 27 країн. Після припинення членства Росії ця цифра не змінилася, оскільки на тих же зборах до організації прийняли Чорногорію.

Основним предметом обговорення на щорічній зустрічі комітету Paris MoU став вплив пандемії на інспекції. Вона призвела до значного скорочення кількості перевірок судів у регіоні, і лише недавно діяльність PSC нормалізувалася. Комітет Паризького меморандуму про взаєморозуміння заявив, що слід продовжувати відслідковувати вплив пандемії на роботу портового контролю, а також враховувати її уроки.

Крім того, стало відомо, що запланована цього року на судах інспекційна кампанія Paris MoU буде зосереджена на дотриманні стандартів навчання, сертифікації та несення вахти.

Протягом багатьох років місією Paris MoU було викорінити субстандартне судноплавство за допомогою державного портового контролю. Щороку в портах, що входять до меморандуму, проводилося понад 17 тис. інспекцій на борту іноземних суден, щоб переконатися, що судна відповідають міжнародним стандартам безпеки та природоохоронним нормам, а для моряків створено нормальні робочі умови.

Поділитися...