Останні новини

Останні новини

Морська Палата України висловила зауваження до законопроекту про стратегічні інвестиції

Морська Палата України висловила зауваження до законопроекту про стратегічні інвестиції

Законопроект про здійснення іноземних інвестицій у суб’єкти господарювання, що мають стратегічне значення для національної безпеки України, який внесено на розгляд Верховної Ради, у чинній редакції може створити додаткові та абсолютно необґрунтовані обмежувальні перешкоди на шляху іноземних інвестицій в українські порти, відтак потребує доопрацювання. Про це ідеться у відкритому листі Морської Палати України до Офісу Президента України, Кабінету міністрів та Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку.

«На офіційному веб-сайті Верховної Ради України був опублікований проект Закону України про здійснення іноземних інвестицій у суб’єкти господарювання, що мають стратегічне значення для національної безпеки України, № 5011 від 3 лютого 2021 року. Ініціатором цього законопроєкту значиться Уряд України. Ретельно ознайомившись зі змістом законопроєкту, вважаємо за необхідне зауважити, що у членів МПУ є концептуальні зауваження до нього, у зв’язку із чим ми вважаємо, що цей Законопроєкт несе в собі значні ризики для морського бізнесу, у зв’язку з чим потребує доопрацювання. Крім того, в рамках зазначеної програми «інвестнянь» запрацював спеціальний офіс UkraineInvest, створення якого було схвально сприйнято бізнес-спільнотою», — ідеться в листі.

Зазначається, що на сьогодні портова галузь є однією із основних сфер національної економіки, максимально спрямованих на залучення інвестицій, в тому числі, іноземних, як засобу для подальшого розвитку та модернізації галузі. Підтримка інвесторів у сфері транспорту та портовому секторі активно декларується державою, що, серед іншого, знайшло своє відображення у Національній транспортній стратегії України на період до 2030 року, схваленій розпорядженням Кабінету міністрів від 30 травня 2018 року № 430-р, та Стратегії розвитку морських портів України на період до 2038 року, затвердженій розпорядженням Кабінету міністрів від 11 липня 2013 року № 548 (в редакції від 23 грудня 2020 року).

Зокрема, представники Уряду України та офісу Президента України активно закликають іноземних інвесторів до участі в реалізації проектів державно-приватного партнерства у вітчизняних морських портах, зокрема, у конкурсах з концесії, приватизації та оренди об’єктів портової інфраструктури тощо.

«Втім, на наш погляд, усі описанні вище зусилля, спрямовані на залучення інвестицій у вітчизняну портову інфраструктуру, можуть бути зведені нанівець положеннями чинної редакції Законопроєкту, які пропонують ввести додаткові та абсолютно необґрунтовані обмежувальні перешкоди на шляху іноземних інвестицій в українські порти. Описані вище ризики від прийняття Законопроєкту набувають особливої актуальності напередодні проведення чергового щорічного Українського портового форуму, який повинен відбутися в Одесі 27 травня 2021 року та зібрати у своєму складі як керівництво портової галузі країни, так і основних гравців на ринку портових послуг та потенційних інвесторів у портову інфраструктуру. З огляду на вищевикладене, Морська Палата України не підтримує Законопроєкт у запропонованій редакції та просить про його доопрацювання, зокрема, шляхом виведення суб’єктів господарювання, які надають послуги у портах України, з-під сфери застосування цього Законопроекту», — наголошується в листі.

Поділитися...