Останні новини

Останні новини

Морська палата України посилює нормотворчий напрямок роботи

Морська палата України посилює нормотворчий напрямок роботи

17 грудня Учасники Морської палати України (МПУ) підбили підсумки роботи та погодили плани на 2022 рік в рамках загальних зборів членів МПУ.

За 2021 рік МПУ взяло участь у понад десяти ініціативах з консолідованою позицією, а також виступила автором двох нормотворчих проектів:

– Уніфікованого акта перевірок Морської адміністрації (у редакції, покликаній замінити чинну) та

– Поправок до Кодексу торговельного мореплавства, спрямованих на визнання гарантій клубів взаємного страхування (P&I клубів) достатнім забезпеченням морських вимог (за умови фінансової надійності клубів).

Сьогодні за обома проектами встановлено зворотний зв’язок з Міністерством інфраструктури, і завдяки спільним зусиллям організацій, що представляють бізнес, є передумови для їхньої успішної реалізації в недалекому майбутньому.

Фокус уваги Морської палати – це ініціативи та проекти, що стосуються, зокрема:

  • умов судноплавства та правил суднозаходів у морські порти України;
  • взаємодії всіх фігурантів морської галузі (господарюючих суб’єктів, адміністрацій морських портів, капітанів портів та інших інституцій, які забезпечують безпеку судноплавства, а також органів державного контролю);
  • розвитку портової інфраструктури;
  • форм, процедур та умов реалізації інвестиційних проектів;
  • правил надання портових послуг;
  • дозвільних та контрольних процедур у портах.

Так, наразі країна готується до ратифікації Конвенції про працю в морському судноплавстві (Maritime Labour Convention 2006). Цей процес передбачає внесення істотних змін до законодавства не тільки в частині трудових прав моряків, але й щодо обов’язків судновласників, правил контролю суден в портах України. Морська палата долучилася до діалогу бізнеса із владою для сприяння гармонійному і продуманому запровадженню в Україні міжнародних стандартів.

Серед планів на 2022 рік – посилити нормотворчий напрямок роботи.

МПУ має на меті синтезувати досвід та знання наших учасників, а також результати співпраці з профільними організаціями галузі, щоб брати участь у розробці нормативних рішень для найбільш актуальних завдань галузі.

Поділитися...