Останні новини

Останні новини

Моррічсервіс всупереч законодавству продовжує нав’язувати морським агентам договір на надання сервісних послуг у вигляді договору приєднання (Документ)

Моррічсервіс всупереч законодавству продовжує нав’язувати морським агентам договір на надання сервісних послуг у вигляді договору приєднання (Документ)

В АМАУ знову скаржаться і на незаконну діяльність ДП «Морречсервіс».

Громадське об’єднання «Асоціація морських агентств України» (АМАУ) заявляє про нав’язування морським агентам договір на надання сервісних послуг у вигляді договору приєднання.

Про це повідомляє фейсбук-сторінка Асоціації.

Предметом договору є надання послуг з організаційно-технічного забезпечення оформлення приходу/виходу судна з морського порту. При цьому встановлена законодавством процедура оформлення приходу/виходу судна не передбачає участі комерційних підприємств, а є виключно функцією капітана морського порту, — зазначено в повідомленні.

В АМАУ зазначають, що тиск на морських агентів здійснюється саме через капітанів морських портів, які попереджають, що у випадку несплати рахунків, виставлених ДП «Моррічсервіс», судну буде відмовлено у наданні дозволу на вихід з порту. Тут слід зауважити, що інспектор ДП «Моррічсервіс» виставляє та підписує рахунки, фізично знаходячись в приміщенні капітанії порту під час подання морським агентом документів. І, звісно ж, ніяких послуг з організаційно-технічного забезпечення оформлення приходу/виходу судна морському агенту не надається. Просто вимагають гроші.

Відповідно до 634 ГКУ, сторона, яка приєдналася до договору приєднання у зв’язку зі здійсненням нею підприємницької діяльності:
– не може запропонувати свої умови договору;
– може бути позбавлена можливості розірвати договір, якщо сторона, що надала договір для приєднання, доведе, що сторона, яка приєдналася, знала або могла знати, на яких умовах вона приєдналася до договору.


Ми вже кілька разів надсилали до Морської адміністрації запити, щоб дізнатися, на яких законних підставах ДП «Моррічсервіс» втручається в процес оформлення приходу/виходу суден та справляє за це плату, проте отримали лише відписки, що укладання договору з підприємством не обов’язкове. На практиці ж, як бачимо, приєднуватись до договору морських агентів примушують, використовуючи адмінресурс, ‎ — повідомляють в АМАУ.


Нагадуємо, ДП «Моррічсервіс» було створено Морською адміністрацією 09 листопада 2018 року як державне комерційне підприємство з метою здійснення допоміжного обслуговування водного транспорту.

Поділитися...

Add comment