Останні новини

Останні новини

Морська Палата України озвучила проблемні питання на онлайн-конференції «Моррічсервісу»

Морська Палата України озвучила проблемні питання на онлайн-конференції «Моррічсервісу»

Виконавчий директор Морської Палати України взяла участь в онлайн-конференції, присвяченій річниці роботи «Моррічсервісу» у Маріуполі. В ході зустрічі МПУ вкотре озвучила необхідність вирішення проблеми нелигітимних капітанів морських портів, та інші ключові проблеми, від яких сьогодні потерпає морська галузь та сфера дипломування моряків.

ДП «Моррічсервіс» минулого тижня з нагоди першої річниці роботи сервісного центру у Маріуполі провело в онлайн форматі конференцією в zoom, зі звітом роботи підприємства та обговоренням подій, які сталися протягом 2020 року. Як зазначила прес-служба «Моррічсервісу», такий формат проведення дозволив зібрати склад поважних гостей — фахівців морської спільноти країни.

Участь у зустрічі взяли: т.в.о. міністра інфраструктури Анатолій Клімашевський, очільник Директорату морського та річкового транспорту Міністерства інфраструктури Ярослав Ілясевич, голова Державної служби морського та річкового транспорту Андрій Глазков, виконавчий директор Морської Палати України Ніна Костюк, представники АМПУ з Одеси — В’ячеслав Вороной, з Маріуполя — Сергій Гусаков, представники крюїнгових компаній — Руслан Бундюк, Анатолій Іванкевич, Олег Мащенко, представники освітніх закладів — Олександр Шумей з Херсонської державної морської академії та Олександр Лисий — очільник Азовського морського інституту національного університету «Одеська морська академія», капітан морського порту Маріуполь Олександр Дружинін, представник групи компаній АкваСервіс — Тетяна Юркова. Присутні були керівники сервісних центрів Одеси, Ізмаїла, Херсона, заступники керівника підприємства «Моррічсервіс» Михайло Янчук та Ірина Корнієць, а також представники ЗМІ з Одеси й Ізмаїла.

На початку зустрічі директор ДП «Моррічсервіс» Ірина Костюк нагадала про головні події в роботі підприємства за хронологією, що відбувалися протягом року, та закцентувала увагу на деяких питаннях, що стосуються морських документів. Представила учасникам конференції статистику надання послуг ДП «Моррічсервіс» з першого дня роботи. Також, кожен з присутніх побачив віртуальну екскурсію приміщенням сервісного центру у Маріуполі.

Учасники конференції обговорили нагальні питання та стан справ в державі з оформленням документів та дипломуванням українських моряків.

Зокрема, т.в.о. міністра інфраструктури Анатолій Клімашевський заявив: «З питання наявності бланків ПОМ, хочу зі свого боку запевнити, що міністерство знає про ці проблеми. Ми разом з Морською Адміністрацією працюємо над їх виправленням. Я впевнений, що найближчим часом вони будуть вирішені. Дякую вам за роботу і сподіваюся, що наступного року ми покажемо набагато кращі результати. І кожен з наших шановних моряків зможе відчути на скільки простіші умови для роботи з державою в цій площині».

Голова Морської Адміністрації Андрій Глазков азначив: «Зі свого боку, та проблема, що зараз обговорюється з бланками, на даний момент вирішена тим, що ми замовили 15 тисяч ПОМ. На мою думку, найближчим часом — це кінець листопада, початок грудня, вони надійдуть. На сьогодні бланки в усіх капітаніях є. Це нагальніша проблема, яка на цей час вирішена. Ми маємо в запасі достатню кількість бланків. Сподіваюся, що поліграфічний комбінат нас не підведе та виконає замовлення. І тоді не буде ніякого ажиотажу та спекуляції на цій темі».

Виконавчий директор Морської Палати України Ніна Костюк наголосила: «Головне, що я хочу вам побажати, щоб держава не створювала нормативних проблем. На мій погляд, є три головних проблеми: перша — зруйнована система капітанів морських портів; друга — виконання постанови КМУ про ліквідацію Інспекції з питань дипломування моряків провалено — строки не дотримуються. Це означає, що українські моряки отримають знову блок невирішених питань щодо належного суб’єкта з оформлення документів моряків — як діяти в такому випадку? Третє — це імплементація норм міжнародного права до чинного законодавства України, в тому числі, у сфері дипломування моряків. Суд визнав протиправною бездіяльність МІУ щодо незабезпечення офіційного перекладу та імплементації поправок до конвенції ПДНВ до національного законодавства. Насправді, сфера надання послуг морякам має великий потенціал для розвитку. При цьому, такі послуги мають надаватись не тільки у гарних приміщеннях, а ще й базувалися на твердих законних підставах. Тому бажаю, щоб все стало на законну колію, а моряки й далі відчували турботу з боку Держави про законність своїх робочих документів, а органи державної влади до цього активно долучилися і не створювали б корупційних схем. Від Морської Палати ми підготували коментарі до проекту Наказу МІУ щодо про переходу функцій Інспекції до Морської адміністрації. Своїми напрацюваннями ділимось із робочою групою МІУ. З юридичної точки зору ми відкриті та готові надавати усі свої напрацювання. Це наше спільне для всіх завдання — вирішувати проблеми, які накопичувалися у морській галузі не один рік».

Поділитися...
EN DE UK