Останні новини

Останні новини

Міжнародна палата судноплавства закликала вакцинувати моряків першочергово

Міжнародна палата судноплавства закликала вакцинувати моряків першочергово

Міжнародна палата судноплавства (ICS) закликала уряди країн по всьому світу в першу чергу вакцинувати моряків і берегових працівників, а також визнати членів екіпажів ключовими працівниками, щоб не допустити продовження і поглиблення кризи зміни екіпажів 2020 року.

В ICS зазначили, що після звісток про мутацію коронавірусу COVID-19 держави почали знову накладати обмеження на поїздки. Через обмеження, пов’язані з коронавірусом, сотні тисяч членів екіпажів змушені залишатися в морі протягом багатьох місяців після закінчення контрактів, а термін перебування деяких із них наближається до двох років, що дає підстави турбуватися про безпеку суден через втомленість моряків і відсутність доступу до системи охорони здоров’я. Слабка підтримка урядів країн може призвести до того, що після запровадження нових обмежень число таких моряків почне швидко рости, а не скорочуватися.

ICS, яка об’єднує понад 80% судновласників в усьому світі, закликає уряди всерйоз прийняти свої зобов’язання перед моряками і уникнути повторення помилок 2020 року. Там наполягають на першочерговій вакцинації від коронавірусу саме моряків, які безпосередньо задіяні в доставці всього необхідного для цієї вакцинації.

«Першість вакцинації тих, хто відповідає за перевезення вакцин і засобів індивідуального захисту по всьому світу, має бути очевидною. Урядам необхідно віднести моряків до ключових працівників і дати їм пріоритетний доступ до вакцин, тому що неможливість ротації екіпажів ставить під загрозу перевезення критично важливих медичних матеріалів, необхідних для вакцинації людей у всьому світі. Якщо ми хочемо підтримувати глобальну торгівлю, моряки не повинні бути поставлені в кінець черги вакцинації. Держави будуть не здатні забезпечити вакцинацію своїх громадян без судноплавства і, що найважливіше, без моряків», — наголосив генеральний секретар ICS Гай Платт.

При цьому, експерти організації зазначають, що в екіпажі пересічного судна працюють моряки, щонайменше, трьох національностей, а іноді — й тридцяти. Саме цей факт робить можливість вакцинації за громадянством якоїсь однієї країни, з урахуванням поточної моделі дистрибуції вакцин, непростим завданням.

Пріоритетний допуск до вакцин для всіх моряків, а також чіткі протоколи паспортів щеплень, які відповідають рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я, на сьогодні гостро необхідні для світової торгівлі, наголошують в ICS.

Поділитися...