Останні новини

Останні новини

Мінінфраструктури «продовжило» до кінця 2021 року дію морських документів з вичерпаним терміном

Мінінфраструктури «продовжило» до кінця 2021 року дію морських документів з вичерпаним терміном

Термін дії виданих в Україні сертифікатів і паспортів моряків, які перебувають у рейсі, продовжений до кінця 2021 року. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Як вказала прес-служба, додатково до листів МІУ від 23 березня 2020 року №890/46/14-20, від 13 квітня №5021/46/10-20, від 28 травня №1635/46/14-20, від 17 вересня №12951/46/10-20 та від 8 грудня №4144/46/14-20 до Міжнародної морської організації (IMO) спрямовано лист від 18 червня 2021 року, в якому докладно висвітлена інформація про продовження терміну дії кваліфікаційних документів моряків та інших документів моряків, які є обов’язковими відповідно до вимог міжнародного законодавства (посвідчення особи моряка та медичних довідок моряка), а також суднових документів.

«Дія українських Свідоцтв про кваліфікацію (CoC і CoP) моряків на борту суден, термін дії яких закінчується в період з 1 березня 2020 року, продовжено до 31 грудня 2021 року в разі виконання таких вимог: держава прапора судна визнає таке продовження; трудовий договір моряка повинен бути продовжений на той же період і на тих же підставах і умовах. Додаткові звернення до української влади не потрібні. (…) На підставі пункту 7 Правила 1/9 Положення I/9 Конвенції ПДНВ 1978 інформуємо, що моряки можуть працювати без закінчення терміну дії чинного медичного посвідчення до наступного порту заходу, де доступний практикуючий лікар, визнаний Стороною Конвенції ПДНВ 1978, за умови, що: період такого дозволу не перевищує трьох місяців; відповідні моряки мають медичну довідку, термін дії якої закінчився за нещодавній період. (…) Термін дії документів, що посвідчують особу українських моряків на суднах, термін дії яких закінчується в період з 1 березня 2020 року, продовжено до 31 грудня 2021 року», — ідеться у документі.

Водночас МІУ зазначає, що моряки, які повернулися до Україну з подорожей (з борта суден), і термін дії документів яких закінчився, повинні негайно відновити свої особисті документи, якщо вони знову планують відправитися в подорож (на судно).

Також МІУ поінформувало, що продовження терміну дії сертифікатів лоцманів, термін дії яких закінчився 1 березня 2020 року або пізніше, відбувається відповідно до національного законодавства.

Ознайомитися з повним текстом документа можна за посиланням

У Мінінфраструктури зазначили, що спільно з Морською адміністрацією і надалі будуть вживати всіх необхідних заходів для недопущення дестабілізації ситуації, пов’язаної з кваліфікаційними документами моряків, які перебувають в рейсі, а також забезпечуватимуть відповідний нагляд за виконанням вимог на суднах, встановлений міжнародними договорами України у сфері торговельного мореплавства.

Також міністерство звернулося до компаній, які займаються працевлаштуванням українських моряків, із закликом відповідально ставитися до порушених питань та вживати всіх необхідних заходів, спрямованих на знання українських моряків про важливість поновлення всіх необхідних кваліфікаційних документів, виданих від імені України, в разі закінчення терміну їх дії під час перебування моряків в Україні.

Поділитися...