Останні новини

Останні новини

МІУ продовжило дію документів моряків у рейсі і на березі до середини 2022 року

МІУ продовжило дію документів моряків у рейсі і на березі до середини 2022 року

Міністерство інфраструктури продовжило до 30 червня 2022 року дію кваліфікаційних документів, термін дії яких завершився у період з березня 2020 року або завершиться найближчим часом, для українських моряків незалежно від того, перебувають вони на даний момент у рейсі чи перебувають на березі. Про це повідомляють Порти України з посиланням на прес-службу МІУ.

Через особливості роботи трансферної системи у період світової пандемії, судновласники не можуть здійснювати ротацію українських моряків. Розуміючи ситуацію, Мінінфраструктури направило до Міжнародної морської організації лист від 18 січня 2022 року №210/46/14-22″, — вказала прес-служба.

У листі детально висвітлено інформацію щодо продовження терміну дії кваліфікаційних документів моряків та інших документів моряків, які є обов’язковими відповідно до вимог міжнародного законодавства (посвідчення особи моряка та медичних довідок моряка), а також суднових документів.

Зокрема, поінформовано, що термін дії українських робочих дипломів (CoC) і свідоцтв фахівця (CoP) моряків, які наразі перебувають на судні, термін дії яких закінчується у період з 1 березня 2020 року або пізніше та не можуть бути поновленими через виняткові обставини, спричинені спалахом COVID-19, продовжується на період до 30 червня 2022 року з дати закінчення терміну дії в разі, якщо держава прапора судна не заперечує щодо такого продовження та трудовий договір моряка продовжується на той же період і на тих же підставах та на умовах. Додаткові звернення до української влади не потрібні.

Крім того, термін дії українських робочих дипломів (CoC) і свідоцтв фахівця (CoP) моряків, які наразі перебувають на березі, термін дії яких закінчується у період з 1 січня 2021 року або пізніше та не можуть бути поновленими через виняткові обставини, спричинені спалахом COVID-19, також продовжено на період до 30 червня 2022 року або одного контракту, залежно від того, що настане пізніше, з дати закінчення терміну дії. Таке продовження не вимагає окремого офіційного підтвердження.

У той же час судновласники/оператори повинні надавати відповідним державним органам України електронною поштою інформацію щодо кожного українського моряка, з яким укладено трудовий контракт. Така інформація повинна містити: ім’я судновласника/оператора, ім’я та номер ІМО судна, повне ім’я та посаду моряка, відскановані копії або реквізити документів моряків.

У МІУ зазначили, що спільно з Морською адміністрацією і надалі вживатимуть усіх необхідних заходів для недопущення дестабілізації ситуації, пов’язаної з кваліфікаційними документами моряків, а також забезпечуватимуть відповідний нагляд за виконанням вимог на суднах, встановлений міжнародними договорами України у галузі торговельного мореплавства.

У липні 2021 року МІУ надіслало до IMO листа, яким сповістило про продовження до кінця 2021 року терміну дії виданих в Україні сертифікатів, паспортів та медичних довідок українських моряків незалежно від того, перебувають вони на даний момент у рейсі або на березі.

Поділитися...