Останні новини

Останні новини

МІУ планує до зими завершити передачу держстивідорів ХМТП і «Ольвія» концесіонерам

МІУ планує до зими завершити передачу держстивідорів ХМТП і «Ольвія» концесіонерам

Цілісний майновий комплекс ДП «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП) буде переданий в експлуатацію концесіонеру до кінця березня 2021 року, ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія — наприкінці осені. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Я розраховую, що в Херсоні ми передачу об’єкту уже до кінця березня завершимо, а порт «Ольвія», де катарці, там трохи більший об’єкт — десь у другій половині осені. Там пізніше тендер відбувся, плюс по передачі там більш важкий об’єкт. Але цього року маємо завершити, це важливо. Передача уже на фінішній прямій», — сказав Криклій в ефірі «Розмова з міністром» на youtube-каналі представника Кабміну у Верховній Раді Василя Мокана.

Крім того, МІУ готує запуск концесії поромної переправи і контейнерного терміналу в морпорту Чорноморськ і пасажирського терміналу в Одеському порту, а також державних стивідорних компаній в Ізмаїльському, Бердянському та Маріупольському портах. І ще три порти — Скадовський, Усть-Дунайський та Білгород-Дністровський — планується віддати під приватизацію.

«Дуже амбітні плани — до 2025 року пройти всю цю стежку. Щоб фактично держава вже мала приватників, які будуть керувати. Це світова модель «порт-лендлорд», — наголосив Криклій.

У червні 2020 року МІУ і ТОВ «Рісойл-Херсон» уклали угоду концесії цілісного майнового комплексу ДП «ХМТП» і відповідного майна ДП «Адміністрація морських портів України» в Херсонському морському порту. Угода передбачає високу ставку змінного концесійного платежу (7%), сума фіксованого концесійного платежу складе 12 млн грн, інвестиційні зобов’язання — майже 300 млн грн. Крім модернізації перевалочних потужностей, компанія планує найближчим часом обзавестися власним флотом та перетворити Херсон на річковий хаб.

У серпні 2020 року МІУ і катарська компанія Qterminals уклали угоду концесії цілісного майнового комплексу ДП «СК «Ольвія» і відповідного майна ДП «АМПУ» в морському порту «Ольвія». Згідно з угодою, QTerminals інвестує в розвиток порту близько 3,4 млрд грн. Крім цього, не менше 80 млн грн будуть вкладені в місцеву інфраструктуру.

Поділитися...