Останні новини

Останні новини

МІУ, Офіс простих рішень і Мінцифри підготували реформу сфери дипломування моряків — Васьков

МІУ, Офіс простих рішень і Мінцифри підготували реформу сфери дипломування моряків — Васьков

Міністерство інфраструктури, Офіс простих рішень і Міністерство цифрової трансформації розробили план реформування сфери дипломування моряків, який повинен спростити взаємодію моряків із державою. Про це заявив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков, передає сайт «Порти України».

«Одразу після призначення нового керівництва МІУ було розпочато роботу щодо розв’язання нагальних питань, які вже перебувають на критичному рівні і вирішення яких чекає багатотисячна морська спільнота. На сьогодні в цій роботі беруть участь: МІУ, яке здійснює загальну координацію цієї роботи, Мінціфри, Офіс простих рішень і міжнародний проект TAPAS. Наша мета — взяти кращу світову практику, максимально імплементувати цифрові рішення цих процесів, мінімізувати людський фактор — тобто, ми повинні виключити необхідність контакту моряка з чиновниками в усіх випадках, коли це можливо. Забезпечити якісну роботу єдиних електронних сервісів для моряків, які повинні бути під контролем держави, а не так, коли ми сьогодні навіть не можемо точно отримати інформацію — скільки цих ІТ-систем використовується, і хто цими системами володіє», — сказав Васьков під час Всеукраїнського форуму «Україна 30» у понеділок, 15 червня.

Зокрема, поставлено завдання спростити і прискорити процедури отримання моряками основних сервісних послуг.

«Ми знаємо, що є дві процедури, якими користуються моряки — це отримання паспорта моряка (тут ми повинні брати приклад з процедури отримання закордонного паспорта, яка вже існує досить прозоро) і отримання і підтвердження сертифікатів моряків. Безумовно, налагодити роботу тренажерних і навчальних центрів. Для цього ми вже на рівні проекту постанови уряду будемо пропонувати до роботи із сертифікації цих центрів залучати провідні міжнародні сертифікаційні організації — такі як Bureau Veritas, IBS та інші», — зазначив заступник міністра.

Першочерговими рішеннями МІУ Васьков назвав зміну керівництва Морської адміністрації, а також забезпечення наявності в розпорядженні міністерства Реєстру моряків.

«Це також окреме питання. Ми отримали декілька сигналів про те, що цей реєстр не перебуває у руках держави. Минулого тижня за підтримки СБУ ми отримали, нарешті, цей реєстр. Зараз відповідні фахівці перевіряють — чи повний цей реєстр. І ми сподіваємося, що це питання ми також будемо тримати на контролі, і вся інформація з цього реєстру вже постійно буде перебувати в МІУ, тобто у держави», — наголосив він.

Васьков поінформував також, що МІУ закінчило роботу і спрямувало до уряду узгоджений іншими центральними органами виконавчої влади проект постанови про введення CES-тесту — міжнародної онлайн системи перевірки знань. Планується також удосконалювати електронний кабінет моряка шляхом розробки ІТ-рішень за підтримки проекту TAPAS і Мінцифри, ратифікувати конвенцію MLC і прийняти інші нормативно-правові акти.

Щодо біометричного паспорта моряка МІУ буде пропонувати отримання можливості паспорта через Центри надання адміністративних послуг, а також зробити більш прозорою процедуру отримання медичних документів.

У результаті повинна вийти прозора єдина система е-сервісів для моряків, у якій МІУ має бути єдиним розпорядником, Морська адміністрація — виконувати роль адміністратора, а ДП «Галузевий центр цифровізації і кібербезпеки» — виконувати технічне адміністрування. Вся робота цього центру від координації до технічного забезпечення повинна здійснюватися державними органами та підприємствами.

«Як підсумок — ми повинні отримати з вами: 1) законодавство у сфері підготовки та дипломування, яке повністю відповідає Конвенції ПДНВ, без «національних надбудов», які створювалися багато років; 2) максимальну цифровізацію цих процесів і виключення контактів моряків з чиновниками там, де ці контакти не потрібні», — підсумував Васьков.

За його словами, це не вичерпний перелік тих документів, які готує міністерство. Васьков запросив всіх небайдужих експертів брати активну участь у цій роботі.

Поділитися...