Останні новини

Останні новини

МІУ має намір спростити підготовку і дипломування моряків

МІУ має намір спростити підготовку і дипломування моряків

Міністерство інфраструктури розробило і оприлюднило для обговорення проект наказу, який має на меті спростити процедуру підготовки, оцінки компетентності та дипломування моряків відповідно до вимог Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року (ПДНВ-78), повідомляє сайт «Порти України».

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту наказу, процедури присвоєння та підтвердження звання осіб командного складу визначено Положенням про звання осіб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння, затвердженим наказом Міністерства інфраструктури України від 7 серпня 2013 року №567.

«Оскільки процедура підготовки, оцінки компетентності та дипломування моряків повинна відповідати вимогам Конвенції, виникла необхідність внесення змін до Положення про звання осіб командного складу та Порядку роботи Державних кваліфікаційних комісій, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 7 травня 2007 року №377 у частині спрощення механізму підготовки та дипломування моряків», — пояснюється у документі.

Зокрема, Порядок роботи Державних кваліфікаційних комісій (ДКК) пропонується привести у відповідність із нормативно-правовими актами, передавши повноваження щодо створення і функціонування ДКК від ліквідованої Інспекції з підготовки та дипломування моряків до Державної служби морського та річкового транспорту (Морської адміністрації).

Також із переліку осіб, які повинні підтверджувати кваліфікацію, пропонується виключити офіцерів з охорони суден та членів екіпажів прогулянкових яхт, що не займаються комерційними перевезеннями.

Також передбачається можливість для моряків подавати заяви про підтвердження кваліфікації дистанційно в електронному вигляді, а не лише на особистому прийомі.

Крім того, вносяться зміни щодо порядку повторного підтвердження дипломів осіб, які належать до командного складу суден.

З повною версією документа можна ознайомитися на веб-сайті Мінінфраструктури.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу від фізичних та юридичних осіб приймаються Міністерством інфраструктури до 2 грудня 2020 року включно в письмовому та електронному вигляді.

Поділитися...