Останні новини

Останні новини

МІУ має намір скасувати оформлення паперових документів на морські перевезення

МІУ має намір скасувати оформлення паперових документів на морські перевезення

Міністерство інфраструктури розробило та опублікувало для громадського обговорення проект наказу «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства транспорту та зв’язку від 13 грудня 2004 року №1098», що передбачає скасування оформлення паперових документів на морські вантажні перевезення.

Як зазначається у пояснювальній записці до документу, він розроблений з власної ініціативи МІУ з метою дерегуляції господарської діяльності у морських портах України. Проект акту передбачає скасування Правил оформлення вантажних перевізних документів на перевезення морським транспортом, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв’язку від 13 грудня 2004 року №1098 шляхом визнання зазначеного наказу таким, що втратив чинність.

Як зазначили у міністерстві, наразі у всьому світі йде перехід на електронний документообіг, а правила оформлення вантажних перевізних документів на перевезення морським транспортом, що діють в Україні, стосуються лише паперових документів. Портові оператори та морські термінали вже давно користуються власними інформаційними системами з можливістю обміну документами та інформацією в електронному вигляді. Компанії самостійно визначають, які документи та які графи необхідно використовувати та не користуються встановленими Правилами.

Поділитися...