Останні новини

Останні новини

МІУ має намір оголосити концесійний конкурс в Бердянському порту в другому кварталі 2022 року

МІУ має намір оголосити концесійний конкурс в Бердянському порту в другому кварталі 2022 року

Міністерство інфраструктури планує оголосити у другому кварталі 2022 року конкурс з відбору концесіонера майна ДП «Бердянський морський торговельний порт» (БМТП). Про це повідомляють «Порти України» з посиланням на заступника міністра інфраструктури Юрія Васькова.

“Конкурс в будь-якому випадку буде оголошений. Ось хто прийде на конкурс і скільки компаній – від цього будуть зрозумілі перспективи. Ми плануємо, що конкурс буде оголошений у другому кварталі 2022 року “, – сказав Васьков.

У разі успішного проведення конкурсу, передача майна в концесію займе близько двох років.

У теорії це виглядає так: від приватної ініціативи до моменту передачі – мінімум вісімнадцять місяців. Це ми вже зрозуміли на прикладах «Ольвії» і Херсона. Це оптимістичний сценарій. Це в разі, якщо після ТЕО не передумає ініціатор. Песимістичний – це приблизно два з половиною роки. Середній – років зо два “- пояснив заступник міністра інфраструктури.

Він акцентував також, що процес передачі ДП «БМТП» в концесію може зайняти тривалий термін, тому менеджменту госстівідора потрібно думати про те, як організувати його роботу протягом цього часу. Тим більше, що наміри єдиного на сьогоднішній день претендента – ТОВ «Аскет Шиппінг» – можуть змінитися.

Ми всі повинні розуміти, що після того, як одна з провідних світових компаній Ernst & Young вважатиме в ТЕО економіку і покаже її, то ті, хто ініціював концесію – «Аскет Шиппінг» – теж можуть подивитися і зрозуміти, що вони це не потягнуть. Тому що концесія – це щомісячні значні платежі в бюджет. Які будуть обчислюватися не сотнями тисяч гривень, а набагато більшими сумами. Це зобов’язання утримувати персонал, не скорочуючи його і підвищуючи соціальні стандарти. Іншими словами, всі проблеми, які ви зараз відчуваєте, концесіонер повинен абсолютно чітко взяти на себе, плюс ще платити державі концесійні платежі “, – підкреслив Васьков.

Поділитися...