Останні новини

Останні новини

МІУ імплементує в законодавство норму про безкоштовне розведення мостів

МІУ імплементує в законодавство норму про безкоштовне розведення мостів

Міністерство інфраструктури розробило та оприлюднило для ознайомлення проєкт постанови Кабінету міністрів «Про внесення зміни до Статуту залізниць України», яким передбачене скасування з 1 січня 2020 року плати за розведення та/або піднімання ферм мостів на судноплавних шляхах.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, його розроблено на виконання статей 25 та 46 Закону «Про внутрішній водний транспорт», які набирають чинності з 1 січня 2022 року, та пункту 114 плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності та покращення бізнес-клімату, затвердженого розпорядженням Кабінету міністрів від 4 грудня 2019 року №1413.

Проєктом постанови передбачено внести зміни до пункту 99 Статуту залізниць України, зокрема в частині зобов’язань власників розвідних мостів на внутрішніх водних шляхах відповідно до статті 25 Закону «Про внутрішній водний транспорт» забезпечувати наявність та надійну роботу засобів навігаційного обладнання, іншого обладнання, необхідного для своєчасного та безпечного проходження суден через судноплавні розвідні прогони мостів, а також безоплатного підйому, повороту, розкриття прогонних будівель судноплавних розвідних прогонів мостів для пропуску суден та плавучих об’єктів.

Також, пункт 99 Статуту залізниць України доповнюється нормою щодо щорічного подання до Державної служби морського та річкового транспорту України, з метою можливості планування необхідних перерв у навігації на окремих ділянках внутрішніх водних шляхів, інформації про заплановані на рік профілактичні і ремонтні роботи на прогонових будівлях судноплавних розвідних прогонів мостів на внутрішніх водних шляхах.

З повною версією документа можна ознайомитися на сайті Мінінфраструктури.

Практично у всіх країнах світу, у тому числі у країнах ЄС, мости на внутрішніх водних шляхах розглядаються як штучно створена перешкода на шляху прямування судна, що заважає судноплавству, а отже, плата за розведення ферм мостів з перевізника (судновласника) не стягується. На сьогодні, перевізники в Україні вносять відповідну плату за розведення ферм мостів, що негативно впливає на розвиток річкового судноплавства, призводить до здорожчання річкової логістики та є одним із стримуючих факторів, що не дає змогу збільшити обсяги перевезень річковим транспортом. Це питання, починаючи з 1 січня 2022 року, врегульовується Законом «Про внутрішній водний транспорт».

Поділитися...