Останні новини

Останні новини

Мінінфраструктури вирішило врегулювати процедуру ведення Реєстру морських портів України

Мінінфраструктури вирішило врегулювати процедуру ведення Реєстру морських портів України

Міністерство інфраструктури розробило і оприлюднило для обговорення проект постанови «Про внесення змін до Порядку ведення Реєстру морських портів» з метою врегулювання процедури ведення Реєстру морських портів України та визначення відомостей, що вносяться до нього.

«Проєктом акта передбачається актуалізувати положення діючого Порядку ведення Реєстру морських портів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року №496 для врегулювання процедури ведення Реєстру морських портів України, визначення відомостей, що вносяться до нього, з метою забезпечення даними для здійснення завдань у сфері безпеки мореплавства, охорони навколишнього середовища, а також для здійснення державного нагляду (контролю)», — ідеться у пояснювальній записці до документа.

Зокрема, до Порядку вноситься зміна, згідно з якою Реєстр ведеться в електронному вигляді українською та англійською мовами, доступ до його відомостей відкритим та безоплатним. Відомості Реєстру оприлюднюються на офіційному вебсайті Адміністратора Реєстру — ДП «Адміністрація морських портів України». Водночас, виключено норму про те, що формування Реєстру та контроль за його веденням забезпечує Міністерство інфраструктури.

У новій версії Порядку також конкретизовано відомості, що вносяться про морський порт, морський термінал, портового оператора та постачальників рідкого палива. Також пропонується вносити відомості про морські термінали, портових операторів та постачальників рідкого палива, які провадять діяльність на території морського порту та/або на підходах до нього.

Також конкретизується — яку саме інформацію повинні подавати Адміністратору Реєстру суб’єкти господарювання для внесення відомостей до Реєстру.

Одночасно міністерство пропонує спростити саму процедуру внесення даних до Реєстру, визначивши ДП «АМПУ» єдиним реєстратором, і виключивши етап процедури, на якому суб’єкти господарювання повинні були надавати інформацію для внесення змін у Реєстрі до адміністрацій відповідних портів.

З повною версією документа можна ознайомитися на веб-сайті Мінінфраструктури.

Зауваження та пропозиції до проекту постанови від фізичних та юридичних осіб приймаються Міністерством інфраструктури до 24 грудня 2020 року включно в письмовому та електронному вигляді.

Поділитися...