Останні новини

Останні новини

Мінінфраструктури унормує роботу «Електронного кабінету моряка»

Мінінфраструктури унормує роботу «Електронного кабінету моряка»

Міністерство інфраструктури розробило і оприлюднило для обговорення проект постанови Кабінету міністрів «Деякі питання електронного кабінету моряка».

Згідно з пояснювальною запискою до документа, він розроблений відповідно до абзацу другого підпункту «е» пункту 1 статті 1 Указу Президента України від 8 листопада 2019 року №837 «Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави» з метою спрощення процедури отримання кваліфікаційних документів моряків.

Постановою пропонується затвердити порядок функціонування електронного кабінету моряка, в якому буде можливим подати онлайн-заявку на проходження Державної кваліфікаційної комісії (ДКК), а також переглянути інформацію про подані документи, щоб уникнути в подальшому помилок при заповненні кваліфікаційних документів. Для його функціонування буде затверджений порядок взаємного обміну інформацією в частині документів про освіту між Єдиною державною електронною базою з питань освіти і електронним кабінетом моряка, документів про медичні огляди між Єдиною державною базою даних медичних оглядів певних категорій осіб в системі охорони здоров’я і електронним кабінетом моряка.

«Слід зазначити, що запровадження Електронного кабінету моряка сприятиме спрощенню процедури отримання кваліфікаційних документів моряка, шляхом уникнення бюрократичних перепон, а саме: уникнення людського суб’єктивного фактору, паперової тяганини, черг, які є загрозою поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, штучного затягування розгляду поданих заяв. Враховуючи вищевикладене, прийняття проєкту акта забезпечить спрощення процедури отримання кваліфікаційних документів моряка, завдяки чому тисячам українських моряків стане зручніше отримати високооплачувану роботу», — вказують у МІУ.

В свою чергу, невчасне отримання моряками кваліфікаційних документів може призвести до невиконання Україною ряду вимог міжнародних договорів, а також Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти, з поправками, наслідком чого може стати виключення України з «білого списку» Міжнародної морської організації (ІМО), розірвання підписаних з державами-членами ІМО меморандумів про визнання дипломів (сертифікатів) моряків України, відмова іноземних судновласників наймати українських моряків на свої судна, втрата Україною лідируючого місця на світовому ринку праці серед країн-постачальників висококваліфікованих моряків.

Зауваження та пропозиції до проекту постанови від фізичних та юридичних осіб приймаються МІУ до 11 червня 2021 року включно в письмовому та електронному вигляді.

З повною версією документа можна ознайомитися на сайті Мінінфраструктури

Сервіс «Електронний кабінет моряка» (sea.e-transport.gov.ua), в якому можна переглянути наявні документи і подати онлайн-заявку на проходження ДКК, був запущений у тестовому режимі на Єдиному транспортному порталі електронних послуг у квітні 2021 року.

Поділитися...