Останні новини

Останні новини

Мінінфраструктури пропонує заборонити реєстрацію старих і однокорпусних танкерів

Мінінфраструктури пропонує заборонити реєстрацію старих і однокорпусних танкерів

Міністерство інфраструктури розробило і оприлюднило для обговорення проект постанови «Про внесення змін до Порядку ведення Державного суднового реєстру України і Суднової книги України», яким пропонує заборонити реєстрацію в Державному судновому реєстрі нафтових танкерів, що не відповідають вимозі наявності подвійного корпусу, а також танкерів віком 25 років і більше.

«Відсутність вимог щодо подвійного корпусу або еквівалентної конструкції для нафтоналивних однокорпусних суден і заборони транспортування внутрішніми водними морськими шляхами України та до/із морських портів, прибережних морських терміналів України важких нафтопродуктів в однокорпусних нафтових танкерах збільшує ймовірність загрози забруднення морського середовища нафтопродуктами, а також унеможливлює виконання зобов’язань, взятих Україною відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони та Міжнародної конвенції по запобіганню забрудненню з суден 1973 року, із змінами, що внесені протоколом 1978 року (MARPOL 73/78). Реалізація акта дасть змогу підвищити рівень безпеки перевезень нафтопродуктів морським транспортом. А також, впливатиме на екологію та навколишнє природне середовище знижуючи рівень небезпеки техногенного характеру», — наголошується в пояснювальній записці до документа.

Зауваження та пропозиції до проекту постанови від фізичних та юридичних осіб приймаються Міністерством інфраструктури до 19 грудня 2020 року включно в письмовому та електронному вигляді.

З повною версією документа можна ознайомитися на веб-сайті Мінінфраструктури.

Поділитися...