Останні новини

Останні новини

Мінінфраструктури пропонує внести зміни до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про мультимодальні перевезення»

Мінінфраструктури пропонує внести зміни до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про мультимодальні перевезення»

Міністерство інфраструктури розробило і оприлюднило для обговорення законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону «Про мультимодальні перевезення». Про це повідомляють Порти України з посиланням на прес-службу міністерства.

«Проект Закону« Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону «Про мультимодальні перевезення» розроблений Міністерством інфраструктури за власною ініціативою. Проект Закону спрямований на стимулювання розвитку мультимодальних перевезень шляхом надання податкових пільг для платників податків у сфері мультимодальних перевезень », – йдеться в повідомленні.

Зокрема, Мінінфраструктури пропонує доповнити Податковий кодекс нормою, згідно з якою до 1 січня 2031 року буде звільнено від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операції з ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту обладнання, призначеного для використання у виробничій діяльності мультимодальних терміналів. Перелік обладнання для мультимодальних терміналів із зазначенням кодів УКТ ЗЕД затверджується Кабінетом Міністрів України. Дія зазначеної пільги буде поширюватися не тільки на операції ввезення обладнання мультимодальних терміналів, але і на операції з поставки на митну територію України такого обладнання.

У той же час, наголошується, що в разі нецільового використання зазначеного обладнання платник податку зобов’язаний збільшити податкові зобов’язання за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму ПДВ, яка повинна бути сплачена в момент імпорту такого обладнання, а також сплатити пеню в відповідно до закону.

Крім того, звільнення від оподаткування ПДВ не надаватися при ввезенні на митну територію України в митному режимі імпорту обладнання, якщо воно має походження з країни, визнаної державою-окупантом і / або визнано державою-агресором по відношенню до України відповідно до законодавства, або ввозиться з території держави-окупанта і / або з окупованої території України.

Також законопроектом пропонується до 1 січня 2031 роки для введених в експлуатацію мультимодальних терміналів (а для нових мультимодальних терміналів – протягом десяти років з дати введення в експлуатацію) не враховувати дохід платника податку від наданих послуг з перевантаження вантажів на терміналі і послуг комбінованого перевезення вантажів при розрахунку об’єкта оподаткування за правилами бухгалтерського обліку.

Зауваження та пропозиції до законопроекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються Міністерством інфраструктури до 29 червня 2020 року включно в письмовому та електронному вигляді.

З повною версією документа можна ознайомитися на веб-сайті Мінінфраструктури.

Кабінет міністрів на засіданні 20 листопада 2019 року схвалив законопроект «Про мультимодальні перевезення», який імплементує положення Директиви Європейського Союзу про встановлення загальних правил для окремих видів комбінованих перевезень вантажів між державами-членами.

У законопроекті закріплено право учасників мультимодальних перевезень здійснювати перевезення вантажу на підставі висновку єдиного договору щодо всіх етапів перевезення незалежно від зміни видів транспорту і здійснювати перевезення вантажу за одним перевізним документом з яким сторони дійшли згоди. Передбачається, що під час надання послуг за змішаною перевезення вантажів відповідальність оператора за вантаж перед замовником послуги охоплює період з моменту прийняття ним вантажу до моменту його видачі. Це дозволяє зменшити обсяги використання автомобільного транспорту і використовувати більш екологічні способи перевезення, чим створюються передумови для зміцнення і збереження здоров’я людей.

Поділитися...
EN DE UK