Останні новини

Останні новини

Мінінфраструктури пропонує включити ремонти шлюзів до переліку таких, що не потребують узгодження ДАБІ

Мінінфраструктури пропонує включити ремонти шлюзів до переліку таких, що не потребують узгодження ДАБІ

Міністерство інфраструктури розробило і оприлюднило для громадського обговорення проект постанови Кабінету міністрів «Про внесення зміни до переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію».

Згідно з пояснювальною запискою до проекту акта, він розроблений з метою спрощення дозвільних процедур під час будівельних робіт у межах заміни складових частин судноплавних гідротехнічних споруд та, як наслідок, створення сприятливих умов для проведення ремонтних робіт на судноплавних гідротехнічних спорудах, оптимізації строків проведення таких робіт, а також забезпечення цілорічної навігації на річці Дніпро.

«На сьогодні перед початком проведення таких робіт необхідно одержати відповідний дозвіл від Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі – ДАБІ), а після їх закінчення – на введення в експлуатацію об’єкта, зокрема відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Через значну кількість документів, які необхідно подавати до ДАБІ, термін та можливість виконання ремонтних робіт на судноплавних гідротехнічних спорудах значно скорочуються, що інколи унеможливлює реалізацію відповідних ремонтних проєктів у належні строки», — наголошується в пояснювальній записці.

Від одержання відповідних дозволів ДАБІ вже звільнено роботи, пов’язані з будівництвом морських гідротехнічних споруд спеціального призначення, згідно з пунктом 18¹ Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затвердженого постановою Кабінету міністрів №406 від 7 червня 2017 року. У Переліку, однак, не враховуються аналогічні судноплавні гідротехнічні споруди внутрішніх водних шляхів.

Відповідно, проєктом акта пропонується доповнити Перелік, унесши до нього судноплавні гідротехнічні споруди внутрішніх водних шляхів, що дозволить проводити ремонтні роботи із заміни складових частин судноплавних гідротехнічних споруд на підставі проєктно-кошторисної документації, що пройшла Державну експертизу, без дозволів та погоджень ДАБІ, а робіт з днопоглиблення – на підставі дозволів від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

З повною версією документа можна ознайомитися на сайті Мінінфраструктури

Зауваження та пропозиції до проекту постанови від фізичних та юридичних осіб приймаються МІУ до 6 липня 2021 року включно в письмовому та електронному вигляді.

Поділитися...