Останні новини

Останні новини

Мінінфраструктури пропонує спростити процедуру заходу до річкових портів для іноземних суден

Мінінфраструктури пропонує спростити процедуру заходу до річкових портів для іноземних суден

Міністерство інфраструктури розробило і оприлюднило для обговорення проект наказу «Про внесення змін до Порядку видачі одноразових тимчасових дозволів на захід до річкових портів України суднам під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах».

«Порядок встановлює процедуру видачі одноразових тимчасових дозволів на захід до річкових портів України іноземним невійськовим суднам під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах, за винятком пасажирських, спортивних, парусних суден та яхт. Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, що здійснюють діяльність у сфері перевезень вантажів морським і річковим транспортом», — ідеться у документі.

Як зазначається, для отримання Одноразового дозволу адміністрація держави прапора, судновласник або його представник повинні не пізніше ніж за три робочі дні до прибуття судна в річковий порт, в якому відкрито пункт пропуску через державний кордон, за допомогою засобів електронного зв’язку подати до Державної служби морського та річкового транспорту України інформацію про судно та його технічний стан, судновласника, вид вантажу, порти завантаження та розвантаження, орієнтовну дату прибуття тощо, та надати підтвердження річкового порту про готовність прийняти судно.

Раніше мінімальний термін становив шість днів.

Державна служба морського та річкового транспорту України у разі наявності всієї необхідної інформації реєструє подання в день його отримання в Книзі обліку одноразових тимчасових дозволів та видає Одноразовий дозвіл за визначеною формою, підписаний головою Державної служби морського та річкового транспорту України або уповноваженою ним посадовою особою за допомогою електронного підпису. Не пізніше, ніж за добу після реєстрації в Книзі обліку одноразових тимчасових дозволів, Одноразовий дозвіл розміщується на офіційному веб-сайті Державної служби морського та річкового транспорту України та направляється факсимільним зв’язком або засобом електронної пошти представникові судновласника для пред’явлення його в річковому порту, в якому відкрито пункт пропуску через державний кордон, а також за місцем вимоги.

Чинна версія Порядку передбачає, що Державна служба морського та річкового транспорту України видає Одноразовий дозвіл лише у разі, якщо протягом трьох робочих днів з дати розміщення оголошення не отримано звернень від національних перевізників щодо можливості здійснення перевезення, про які йдеться в оголошенні експортних вантажів. Якщо ж звернення від національних перевізників надійшли, представник судновласника протягом двох днів після отримання повідомлення про це повинен поінформувати Державну службу морського та річкового транспорту України про результати переговорів з національними перевізниками, після чого вона приймає рішення про видачу Одноразового дозволу або про відмову у його видачі.

Мінінфраструктури прогнозує, що результатом прийняття і виконання оновленого документа стане недопущення зайвих фінансово-економічних витрат через простій, порушення строків виконання зобов’язань за контрактами і, як наслідок, через відтік потенційного та фактичного вантажопотоку з річкових портів. Одночасно повинні зменшитися витрата часу на адміністративні формальності, пов’язані з наданням Одноразових тимчасових дозволів на захід до річкових портів України суднам під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах, і припинитися дублювання компетенцій Державної служби морського та річкового транспорту та Державної митної служби України.

З повною версією документа можна ознайомитися на веб-сайті Мінінфраструктури.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу від фізичних та юридичних осіб приймаються Міністерством інфраструктури до 20 грудня 2020 року включно в письмовому та електронному вигляді.

Зазначається, що обговорення оновленого проекту документа також буде відбуватися в рамках Робочої групи з питань реформування в сфері морського і річкового транспорту, створеної Мінінфраструктури.

Поділитися...
EN DE UK