Останні новини

Останні новини

Мінінфраструктури продовжило дію документів для моряків, які перебувають у рейсі з початку пандемії

Мінінфраструктури продовжило дію документів для моряків, які перебувають у рейсі з початку пандемії

Термін дії виданих в Україні сертифікатів і паспортів моряків, які перебувають у рейсі, продовжений до 30 червня 2021 року. Про це повідомляє сайт «Порти України» з посиланням на прес-службу Міністерства інфраструктури.

Як вказала прес-служба, додатково до листів Мінінфраструктури від 23 березня №890/46/14-20, від 13 квітня №5021/46/10-20, від 28 травня №1635/46/14-20 та від 17 вересня № 12951/46/10-20 до міжнародної морської організації (IMO) спрямовано листа від 8 грудня 2020 року, в якому докладно висвітлена інформація про продовження терміну дії кваліфікаційних документів моряків та інших документів моряків, які є обов’язковими відповідно до вимог міжнародного законодавства (посвідчення особи моряка та медичних довідок моряка), а також суднових документів.

«Дія українських Свідоцтв про кваліфікацію (CoC і CoP) моряків на борту суден, термін дії яких закінчується в період з 1 березня 2020 року, продовжено до 30 червня 2021 року в разі виконання таких вимог: держава прапора судна визнає таке продовження; трудовий договір моряка повинен бути продовжений на той же період і на тих же підставах і умовах. Додаткові звернення до української влади не потрібні. (…) Розглядаючи цю ситуацію як форс-мажор відносно українських медичних довідок, дотримуючись положень про невідкладних випадках, дозволеним становищем 1/9 Конвенції ПДНВ 1978 року, Міністерство інфраструктури України дозволяє морякам працювати без діючої медичної довідки. (…) Термін дії документів, що засвідчують особу українських моряків, на суднах, термін дії яких закінчується в період з 1 березня 2020 року, продовжено до 30 червня 2021 року», — ідеться у документі.

Водночас Міністерство поінформувало, що продовження терміну дії сертифікатів лоцманів, термін дії яких закінчився 1 березня 2020 року або пізніше, анульовано.

Ознайомитися з повним текстом документа можна за посиланням

У Мінінфраструктури зазначили, що в разі подальшого поширення в світі та/або в Україні захворювань, спричинених коронавірусною хворобою Covid-19, буде терміново розглянуто питання про повторне продовження терміну дії всіх кваліфікаційних документів моряків, які потрібні відповідно до міжнародного та національного законодавства.

Також міністерство звернулося до компаній, які займаються працевлаштуванням українських моряків, із закликом відповідально ставитися до порушених питань та вживати всіх необхідних заходів, спрямованих на обізнаність українських моряків про важливість поновлення всіх необхідних кваліфікаційних документів, виданих від імені України, в разі закінчення терміну їх дії під час перебування моряків в Україні.

Поділитися...
EN DE UK