Останні новини

Останні новини

Мінінфраструктури оприлюднило для обговорення законопроекти про імплементацію міжнародної конвенції про контроль баластних вод

Мінінфраструктури оприлюднило для обговорення законопроекти про імплементацію міжнародної конвенції про контроль баластних вод

Міністерство інфраструктури оприлюднило для обговорення законопроекти «Про приєднання України до Міжнародної конвенції про контроль суднових баластних вод й осадів та управління ними 2004 року» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з приєднанням України до Міжнародної конвенції про контроль суднових баластних вод і опадів і управлінні ними 2004 року». Про це повідомляють “Порти України” з посиланням на прес-службу відомства.

Згідно з повідомленням Мінінфраструктури, законопроекти розроблені відповідно до частин 5 і 7 статті 9, пункту «а» частини першої статті 13 Закону України «Про міжнародні договори України». Розробником законопроектів є Мінінфраструктури.

Метою законопроекту «Про приєднання України до Міжнародної конвенції про контроль суднових баластних вод й осадів та управління ними 2004 року» є надання згоди України на обов’язковість для неї Міжнародної конвенції про контроль суднових баластних вод й осадів та управління ними 2004 року шляхом приєднання до неї.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з приєднанням України до Міжнародної конвенції про контроль суднових баластних вод й осадів та управління ними 2004 року» передбачає імплементацію положень Конвенції про відповідальність за правопорушення з управління баластними водами (стаття 8 Конвенції), про наявності на борту судна таких суднових документів, як міжнародне свідчення про управління баластними водами, журналу операцій з баластними водами щодо перевірки, про виявлення порушень і контролі судів (статті 9, 10 Конвенції), про управління баластними водами і їх контролі (Додаток до Конвенції) .

Згідно з повідомленням, Мінінфраструктури приймає зауваження та пропозиції до законопроектів до 30 липня 2020 року.

Законопроекти розміщені на офіційному сайті Мінінфраструктури у підрубриці «Електронні консультації з громадськістю» рубрики «Консультації з громадськістю». Текст Міжнародної конвенції про контроль суднових баластних вод й осадів та управління ними 2004 року на державну мову в офіційному перекладі розміщений на сайті Верховної Ради.

У березні 2019 року Кабінет міністрів своєю постановою скасував контроль ізольованих баластних вод суден під час їх перебування у внутрішніх морських водах України. Ухвалення цієї постанови було продиктовано наміром знизити корупційні ризики в екологічній сфері.

Поділитися...