Останні новини

Останні новини

Мінінфраструктури оприлюднило для обговорення нову методику портових зборів

Мінінфраструктури оприлюднило для обговорення нову методику портових зборів

Міністерство інфраструктури розробило і оприлюднило для обговорення проект наказу «Про деякі питання портових зборів», яким пропонує затвердити нову методику розрахунку розмірів ставок портових зборів у морських портах, а також порядок справляння, обліку та використання коштів від портових зборів, крім використання коштів від адміністративного збору.

«Реалізація зазначених проєктів має на меті, перш за все, забезпечення оптимізації системи портових зборів та приведення їх до конкурентного рівня. Крім того, модернізація системи справляння портових зборів на основі запропонованих проєктів дозволить здійснювати утримання та розвиток морських портів, каналів, маяків та інших засобів навігаційного забезпечення на рівні, що відповідає національним інтересам та вимогам безпеки мореплавства, а також утримання та розвиток системи пошуку та рятування на морі, а також врахувати кращий світовий досвід», — ідеться в супровідному тексті.

Зазначається, що Мінінфраструктури доопрацювало запропоновані документи з урахуванням зауважень, наданих представниками бізнес спільноти, а також Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства і Антимонопольним комітетом.

З повною версією документів можна ознайомитися на веб-сайті Мінінфраструктури.

Морська Палата України надавала Міністерству інфраструктури пропозиції та зауваження до попереднього проєкту Методики розрахунку розмірів ставок портових зборів, які стягуються в морських портах, Порядку справляння, обліку та використання коштів від портових зборів, крім використання коштів від адміністративного збору, який міністерство оприлюднювало для громадського обговорення у вересні.

Проєкт методики розрахунку розмірів ставок портових зборів обговорювалося з бізнесом і в квітні 2020 року.

Поділитися...