Останні новини

Останні новини

Мінінфраструктури готує ратифікацію Конвенції про працю в морському судноплавстві

Мінінфраструктури готує ратифікацію Конвенції про працю в морському судноплавстві

Міністерство інфраструктури розробило і оприлюднило для обговорення проекти Законів «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці 2006 року про працю в морському судноплавстві, з поправками» і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Міжнародної організації праці 2006 року про працю в морському судноплавстві, з поправками».

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроектів, вони розроблені на виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для ратифікації Конвенції Міжнародної організації праці (МОП) 2006 року про працю в морському судноплавстві, з поправками, згідно з пунктами «б» та «е» частини другої статті 9 Закону «Про міжнародні договори України».

«Нині на морських суднах у світовому торговельному судноплавстві постійно працює понад 150 тисяч моряків – громадян України. Пунктом 3 (b) cтатті 94 Конвенції ООН з морського права 1982 року встановлено обов’язки держави прапора, зокрема, в частині встановлення правил щодо дотримання умов праці, укомплектування екіпажів та соціальних питань на борту суден, що плавають під її прапором. Таким чином, питання ратифікації Конвенції та імплементації її положень до національного законодавства набувають великого суспільного значення, оскільки їх вирішення створить умови для підвищення соціального захисту моряків – громадян України, а для держави в цілому – забезпечить подальший сталий розвиток України як однієї із світових лідерів з підготовки високопрофесійних моряків», — наголошується у пояснювальній записці.

Законопроектами пропонується внести низку змін до Кодексу законів про працю та Кодексу торговельного мореплавства України.

Зауваження та пропозиції до законопроектів від фізичних та юридичних осіб приймаються МІУ до 12 червня 2021 року включно в письмовому вигляді.

З повною версією документів можна ознайомитися на сайті Мінінфраструктури.

Конвенція МОП 2006 року про працю в морському судноплавстві прийнята на 94-й Міжнародній конференції організації в Женеві 23 лютого 2006 року і набула чинності у серпні 2013 року, з поправками, затвердженими на 103-й сесії Міжнародної конференції організації 11 червня 2014 року, на 105-й сесії Міжнародної конференції організації 9 червня 2016 року і на 107-й сесії Міжнародної конференції організації 5 червня 2018 року.

Метою прийняття Конвенції визначено створення єдиного погодженого акта, що охоплює настільки, наскільки це є можливим, усі сучасні норми чинних міжнародних конвенцій та рекомендацій про працю в морському судноплавстві, а також основні принципи, які містяться в інших міжнародних конвенціях про працю. Положення Конвенції спрямовані, перш за все, на поліпшення соціального захисту та створення справедливих умов зайнятості моряків, забезпечення їх прав на гідні умови праці і життя на борту судна, охорону здоров’я, медичне обслуговування тощо.

На даний час, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті МОП, до Конвенції приєдналися 97 країн світу, частина загального тоннажу світового флоту яких перевищує 91%.

Поділитися...