Останні новини

Останні новини

Ліван заарештував сирійське судно з викраденим в Україні ячменем

Ліван заарештував сирійське судно з викраденим в Україні ячменем

Прокуратура Лівану заарештувала балкер Laodicea (прапор — Сирія), який, за заявою України, перевозив вкрадене Росією зерно з окупованої території України. Про це повідомляють Порти України з посиланням на Bloomberg

За словами генпрокурора Лівану, судно із зерном перебуватиме під арештом, доки Ліван проводить розслідування щодо походження вантажу. Експертизи зерна домагається посольство України в Лівані.

Щодо підтвердження того, що це зерно українське: звісно, для того, щоб це підтвердити, необхідно провести експертизу, а для цього потрібно, відповідно, щоб було судове рішення, і судно було заарештовано. Ми вже маємо таке судове рішення і зараз почнемо, скажімо так, судовий процес. І елементом цього, звісно, буде дослідження, експертиза. Ми хочемо взяти зразки цього зерна на експертизу, щоб встановити, чи справді це зерно українського походження. Іншого шляху на сьогоднішній день немає”, — повідомив український посол Ігор Осташ у коментарі виданню «Крим.Реалії».

Український посол наголосив, що судно не може вивантажити зерно і перебуває в порту Тріполі.

Зараз судно затримали, воно не розвантажується. Також є відповідна реакція Посольства США в Лівані, тому що це судно перебуває під санкціями Сполучених Штатів і підпадає під їхній так званий «Закон Цезаря». Тому судно поки що не рухається, залишається в порту, і для нас це дуже важливо, щоб ми мали до нього доступ”, — розповів Осташ.

За словами представника дипмісії, у разі конфіскації вантажу Україна буде готова вести переговори щодо умов його передання Лівану.

Дані про перебування судна Laodicea у порту Тріполі підтверджує сайт Marine Traffic, що показує історію маршрутів та місцеперебування суден у реальному часі. За даними трекера, суховантажне судно прибуло до Тріполі з турецького порту Ізмір.

Наприкінці минулого тижня український суд виніс ухвалу про арешт сирійського судна Laodice, яке 27 липня прибуло до ліванського порту Триполі з українським зерном. За даними української сторони, судно було помічене 4 липня під час завантаження у тимчасово окупованій Феодосії. Українське зерно доставляли з окупованих Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.

Натомість в російському посольстві в Лівані переконують, нібито не мають інформації про судно, а звинувачення України посольство назвало «хибними та безпідставними».

Згідно з європейською базою даних Equasis, власником судна Laodicea є Siria Mar Shipping. І компанія, і судно потрапили під санкції США у 2015 році за їхній зв’язок із сирійським урядом президента Башара Асада.

Поділитися...