Останні новини

Останні новини

Китай уточнив правила зміни екіпажу у зв’язку з COVID-19

Китай уточнив правила зміни екіпажу у зв’язку з COVID-19

Уряд Шанхаю (Китай) випустив циркуляр, яким визначено правила зміни іноземних і китайських екіпажів, а також правила організації сходу на берег моряків для отримання медичної допомоги та з інших причин (наприклад, якщо судну потрібно ремонт). Про це повідомляє SeaNews із посиланням на Huatai Marine Agency.

Зокрема, моряки з іноземного екіпажа можуть покинути судно в разі припинення/закінчення терміну дії контракту. При цьому судно повинно було вийти з останнього іноземного порту заходу щонайменше 14 днів тому, і з цього моменту ніхто з членів екіпажу не змінювався.

Судноплавна компанія зобов’язана заздалегідь формувати програму зміни екіпажу і затверджувати її в міському штабі із боротьби з епідемією, а також заздалегідь бронювати виїзні рейси і замовляти транспорт для трансферу змінюваних членів екіпажу (їздити громадським транспортом їм забороняється).

За 48 годин до прибуття судна до порту компанія повинна подати інформацію про стан здоров’я моряків. Після прибуття до порту, якщо результати тесту будуть негативними, члени екіпажу, які списуються з судна, повинні негайно покинути країну відразу після сходу на берег, затримуватися в місті їм заборонено. Поки вони не покинуть країну, судно повинно залишатися в порту, при цьому воно може переміститися на якірну стоянку за вказівкою портової влади.

Якщо ідеться про контейнеровози чи інших судна, які працюють за жорстким розкладом, вони можуть покинути порт за рішенням штабу із боротьби з епідемією. У цьому випадку компанія повинна забезпечити морякам проживання в спеціальних точках ізоляції, де вони можуть чекати вильоту на батьківщину.

У зворотному напрямку (при прибутті моряків на судно) вимоги подібні — план заміни, організація доставки і, за необхідності, забезпечення ізольованого проживання з боку компанії, інформація про стан здоров’я і заборона користуватися громадським транспортом для моряків.

За необхідності зійти на берег на тривалий час при проведенні ремонтних робіт або з інших причин така можливість надається морякам з Росії, Литви, України і Польщі, а також країн, з якими у КНР є безвізові угоди, за умови, що судно покинуло останній іноземний порт заходження більш ніж 14 днів тому і протягом цих 14 днів ніхто з команди не змінювався. Інші іноземні моряки можуть зійти на берег у Шанхаї в разі, якщо вони вже провели в порту понад 14 днів.

За інформацією Huatai Marine Agency, аналогічний циркуляр був виданий в Циндао.

У середині жовтня Китай відкрив 10 портів своїх для ротації іноземних екіпажів у зв’язку з ослабленням обмежувальних заходів для в’їзду в країну іноземних громадян. Згідно з інформацією міністерства транспорту Китаю, до списку відкритих для зміни екіпажів портів входять Далянь, Тянцзінь, Циндао, Шанхай, Нінбо, Фучжоу, Сямень, Гуанчжоу, Шеньчжень і Хайкоу.

Поділитися...