Останні новини

Останні новини

Круїзний лайнер Volendam стане тимчасовою домівкою для 1,5 тис. українців

Круїзний лайнер Volendam стане тимчасовою домівкою для 1,5 тис. українців

Круїзний лайнер Volendam (прапор — Нідерланди) стане тимчасовою домівкою для 1,5 тис. українців, які покинули свою країну після російського вторгнення. Про це повідомляє Seatrade Maritime News.

Компанія Holland America Line повідомила, що її судно використовуватиметься для розміщення українських біженців у рамках угоди, оголошеної урядом Нідерландів та міста Роттердам. Судно буде пришвартоване в Мервехейвені, вантажному порту на північному березі річки Маас у Роттердамі, протягом трьох місяців, щоб забезпечити тимчасовий будинок для приблизно 1500 українців. Це є частиною більшого зобов’язання Нідерландів щодо розміщення 50 тис. людей, які втекли від війни на своїй Батьківщині.

Ми перебуваємо в унікальному становищі. Ми прагнемо задовольнити негайну потребу в їжі та житлі, тому ми вважаємо важливим співпрацювати з містом Роттердам і зафрахтувати це судно. Наша компанія була заснована в Роттердамі з метою допомогти іммігрантам знайти краще життя. Тож сьогодні ми пишаємося тим, що є невеликою частиною подібної місії для українців, які втратили притулок”, — сказав президент Holland America Line Гас Анторча.

Згідно з угодою про чартер судна Volendam, Holland America Line забезпечуватиме триразове гаряче харчування, розміщення в приватних каютах, прибирання, користування громадськими місцями, фітнес-центрами, доступом до інтернету та іншими послугами. Volendam буде укомплектований приблизно 650 членами екіпажу. Судно залишатиметься біля причалу, щоб українські сім’ї могли легко дістатися до Роттердама.

Ми відомі своїм сервісом та гостинністю, і наша команда готова вітати наших нових гостей, як ми вітаємо гостей у власному домі. Для нас буде справді честю зробити Volendam комфортним і турботливим середовищем для цих сімей, які так багато пережили”, — сказав капітан судна Райан Вітакер.

Volendam мав повернутися до сервісу 15 травня — з рейсами з Роттердама до Норвегії, Великобританії та Ісландії. Щоб виконати тримісячне зобов’язання, Holland America Line скасує три з цих рейсів і натомість відновить обслуговування 3 липня. Гості про скасовані круїзи отримують сповіщення, і вони будуть обслужені на подібних маршрутах.

Ми сподіваємося, що вони розуміють безпрецедентний характер цієї ситуації і чому ми вважали, що важливо співпрацювати з урядом над цією ініціативою для підтримки позбавлених домівок родин”, — сказав Анторча.

Holland America Group заявила, що вже працює з українцями, що є членами команди компанії. Фонд екстреної допомоги в розмірі $1 млн надає пряму фінансову підтримку. Члени команди з України також отримують консультаційну допомогу, безкоштовний інтернет для спілкування з родиною, а також планування висадки або продовження перебування на борту за потребою.

Раніше компанія Carnival Corp. запропонувала одне з круїзних суден Costa Magica (прапор — Італія), яке належить її італійській дочірній компанії Costa Cruises, для розміщення переміщених українських біженців, які прибувають до Італії.

Крім того, родинний фонд голови материнської компанії Carnival Corp. Міккі Арісона та його дружини Мадлен також оголосили про надання $3 млн на благодійні організації, які допомагають українським біженцям. «Ми виступаємо за мир, і наші серця віддаємо кожному, чиє життя було перевернуто вторгненням в Україну», — сказав президент і головний виконавчий директор Carnival Corporation & plc. Арнольд Дональд.

Поділитися...