Останні новини

Останні новини

Коронавірус повністю знерухомлює судна

Коронавірус повністю знерухомлює судна

У світі все частіше реєструються випадки спалаху коронавірусу Covid-19 на борту, одночасно заражаються цілі екіпажі суден.

«Нові штами Covid-19 знерухомлюють цілі екіпажі, спричиняють паніку і хаос на морі, і це ще раз підкреслює термінову необхідність глобальної програми вакцинації моряків. За останній місяць глобальна служба страхових відшкодувань Gard отримала рекордну кількість попередніх повідомлень про випадки, пов’язані із зараженням Covid-19», — пише Spalsh 24/7.

У Gard наголошують, що вперше зафіксовано спалахи коронавірусу на борту судна, коли заражається більша частина екіпажу, при цьому багато членів екіпажу мають симптоми, через які потребують госпіталізації.

Раніше на судах зазвичай був один член екіпажу з позитивним результатом на Covid-19. Якщо госпіталізація не була потрібна, хворого просто ізолювали на судні. Зараз ізолюють цілі судна, оскільки більша частина екіпажу заражена новими штамами коронавирусу.

«Якщо раніше відокремлювався один член екіпажу, і управління судном залишалося під контролем, то тепер нові штами ставлять під загрозу глобальні ланцюжки постачань, тому що паралізують цілі судна. Наша компанія буквально благала владу деяких країн дати можливість морякам зійти на берег для лікування. У більшості випадків реакція була просто нелюдською», — говорить CEO Synergy Marine Раджеш Унні.

Крім того, деякі порти стали запитувати для всього екіпажу два негативні тести ПЛР зі значним проміжком часу між ними. У деяких випадках це означає, що судна простоюють більше двох тижнів. За прогнозами Унні, простій суден може негативно вплинути на ринок контейнерних перевезень, оскільки вантажовідправники намагаються доставити вже порожні контейнери.

За даними InterManager, зростає число заражень Covid-19 серед моряків, які прибувають для зміни екіпажу. У перспективі це також може призвести до серйозних проблем.

За відсутності глобальної скоординованої програми вакцинації моряків оператори і керуючі компанії самі шукають рішення. Так, InterManager домовився з Johnson&Johnson про замовлення 1 млн доз однокомпонентної вакцини для моряків.

Поділитися...