Останні новини

Останні новини

Контейнерний термінал ТІС впровадив власну Електронну систему порту замість ІСПС

Контейнерний термінал ТІС впровадив власну Електронну систему порту замість ІСПС

«ТІС-Контейнерний термінал» з 1 травня 2020 року ввів у дію власну Електронну систему порту (ЕСП), яка дозволяє передавати документи і різні дані через смартфон. Про це повідомила прес-служба ТІС.

Після впровадження власної ЕСП термінал відключився від обміну даними з Інформаційною системою портового співтовариства і оформляє всі вантажі виключно через ЕСП.

Впровадження власної системи спростить і прискорить процес оформлення вантажів клієнтів. ЕСП забезпечує передачу і зберігання документів та інформації, необхідних для оформлення вантажів, а також митного, прикордонного та інших видів державного контролю, які проводяться в морпортах. ЕСП дозволяє оформити імпортний, експортний і транзитний вантажі безпосередньо зі смартфона і всього за кілька кліків.

ЕСП – власний програмний продукт терміналу. Програму розробили з урахуванням всіх вимог з безпеки, а також норм, що регламентують оформлення вантажів в морпортах України. До розробки програми приступили в 2018 році, запуск розділили на два етапи: спочатку запустили функціонал за експортними операціями, потім – по імпортним. Щоб врахувати всі побажання і доопрацювати програму під потреби клієнтів, програму тестували чотири місяці. У липні 2019 року на терміналі запустили електронне оформлення експортних вантажів, а в кінці квітня цього року відмовилися від паперової версії нарядів по імпорту.

«Ми розробили і запустили власну ЕСП, щоб спростити і прискорити процес оформлення вантажів для наших клієнтів. Тепер завдяки ЕСП експедитор може оформити контейнер на імпорт або експорт віддалено, без присутності на терміналі, – розповідає Світлана Олійник з Дирекції з маркетингу та продажу контейнерного терміналу. – Дуже важливо, що ЕСП не є комерційною програмою, тобто наші клієнти не платять за її використання або обслуговування ».

За словами Олійник, всі клієнти терміналу завчасно проінформовані про перехід на ЕСП.

«ТІС-Контейнерний термінал» – самий глибоководний контейнерний термінал в Україні. Термінал активно розвиває залізничні перевезення. 15 регулярних контейнерних поїздів на тиждень курсують з ТІС в Київ, Харків, Тернопіль, Дніпро і Чернігів. У 2019 термінал першим в Україні почав приймати трансшипмент, який з’єднує Грузію і Україну, а також замикає на себе вантажі з Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану, Туркменістану та Ірану.

У лютому 2020 року DP World анонсувала придбання 51% акцій «ТІС-Контейнерний термінал». Угода стала однією з п’яти найбільших прямих M & A від іноземного інвестора, які відбувалися в українській інфраструктурної галузі.

Джерело: Порты Украины

Поділитися...
EN DE UK