Останні новини

Останні новини

Комітет IМО рекомендував приділити першочергову увагу морякам у національних програмах вакцинації

Комітет IМО рекомендував приділити першочергову увагу морякам у національних програмах вакцинації

Комітет з безпеки на морі (MSC) Міжнародної морської організації (IMO) наголосив на необхідності надання морякам пріоритетного доступу до вакцин проти COVD-19, визнаючи унікальну і важливу роботу моряків для міжнародного судноплавства і для всього світу. Про це повідомила прес-служба IMO.

MSC ухвалив резолюцію «Рекомендовані дії щодо приділення першочергової уваги вакцинації моряків від COVID-19». Резолюція рекомендує державам-членам і відповідним національним властям приділяти першочергову увагу своїм морякам, наскільки це практично можливо, у своїх національних програмах вакцинації від COVID-19 (з урахуванням Дорожньої карти ВООЗ SAGE). Також рекомендується належним чином розглянути питання про поширення вакцини проти COVID-19 на моряків інших національностей з урахуванням їх національних постачань вакцин.

Державам-членам також рекомендується розглянути питання про звільнення моряків від будь-якої національної політики, що вимагає доказів вакцинації COVID-19 у якості умови в’їзду, з урахуванням того, що моряків слід призначати «ключовими працівниками», оскільки вони часто перетинають кордони.

Урядам також слід розробити відповідні плани, де це можливо, щодо забезпечення необхідної інфраструктури та приміщень для підтримки вакцинації моряків від COVID-19. З огляду на обмежений період часу, протягом якого судна перебувають у в порту, найкраще використовувати одноразові вакцини проти COVID-19 для моряків.

У резолюції визнається необхідність якомога швидше захистити моряків за допомогою вакцинації, щоб полегшити їх безпечне переміщення через кордони. Відзначається також обмежений і вкрай нерівномірний доступ до вакцин проти COVID-19 в усьому світі і наголошується на важливості співпраці між країнами.

Резолюція також закликає держави-членів, міжнародні організації, судноплавні компанію та інші зацікавлені сторони інформувати моряків про безпечність і можливі переваги вакцинації від COVID-19, враховуючи, що рішення про вакцинацію приймається індивідуально.

Поділитися...