Останні новини

Останні новини

Комісія з оцінки корупційних ризиків Морської адміністрації провела установче засідання

Комісія з оцінки корупційних ризиків Морської адміністрації провела установче засідання

У четвер, 15 квітня, відбулося перше засідання Комісії з оцінки корупційних ризиків у Державній службі морського та річкового транспорту України (Морській адміністрації) за участі представника від Нацагентства запобігання корупції (НАЗК).

Перше засідання Комісії було присвячене вирішенню організаційних питань: обрання голови, заступника голови та секретаря Комісії, затвердження робочого плану та призначення відповідальних осіб за підготовку пропозиції.

За відгуками представників морської спільноти, які взаємодіють із Морською адміністрацію відповідно до покладених на неї функцій, робота цього органу демонструє велику кількість корупційних ризиків та проявів. У зв’язку з цим робота Комісії, затвердження та ефективне виконання плану антикорупційних заходів є важливим кроком на шляху покращення роботи Морської адміністрації.

Морська Палата України, як учасник Комісії, вже спрямувала перші зауваження та пропозиції до плану роботи для їх врахування. За результатами розгляду пропозицій МПУ вже проявились перші суперечки із найбільш чутливої теми – дипломування моряків.

На думку в.о. директора Департаменту з питань підготовки та дипломування плавскладу спеціалістів водного транспорту Олега Омельченка, Комісія не повинна оцінювати корупційні ризики у цій сфері з огляду на ухвалу суду у справі №640/31875/20. На думку пана Омельченка, який є членом Комісії та відповідальною особою саме з питань підготовки та дипломування моряків, ця сфера не потребує оцінки корупційних ризиків.

Сподіваємось, у ході роботи Комісії та за підтримки НАЗК вдасться змінити такий підхід до нормативно визначених повноважень Морської адміністрації.

Поділитися...