Останні новини

Останні новини

Командира корабля морської охорони судитимуть у справі танкера Delfi

Командира корабля морської охорони судитимуть у справі танкера Delfi

Приморська окружна прокуратура Одеси скерувала до суду обвинувальний акт стосовно командира корабля Одеського загону Морської охорони Держприкордонслужби у справі про катастрофу танкера-бункерувальника Delfi у листопаді 2019 року, де йому інкримінують недбале ставлення до військової служби, що заподіяло істотну шкоду. Про це повідомила прес-служба Морської охорони Держприкордонслужби.

За версією слідства, в листопаді 2019 року командир корабля Морської охорони, перебуваючи на службі з охорони державного кордону в акваторії Чорного моря, неподалік Одеського морського порту, знав про наявні на танкері порушення та не вжив заходів щодо його затримання й конвоювання до найближчого порту.

Водночас, у Держприкордонслужбі упевнені, що командир корабля Морської охорони виконав всі покладені на нього завдання — і з питань забезпечення охорони державного кордону, і доцільної участі у рятувальній операції, і збереження життя й здоров’я людей.

“Підстав для затримання й конвоювання судна до порту не було, адже режим державного кордону України не порушувався і порушень прикордонного законодавства з боку судна і екіпажу також не було. Враховуючи аварійний стан судна, складні погодні умови, очевидною була необхідність проведення рятувальної операції. Коли по відкритих каналах зв’язку капітан судна Delfi подав сигнал лиха, корабель Морської охорони залишався поруч, в готовності врятувати екіпаж до прибуття буксирів та катера КП «Морська пошуково-рятувальна служба»”, — наголосили у відомстві.

В Держприкордонслужбі зазначають, що корабель Морської охорони за технічними характеристиками не призначений для буксирування судна з таким дедвейтом. Але врятувати людей був готовий.

Поділитися...