Останні новини

Останні новини

КМУ схвалив законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про транспорт» та вніс його на розгляд Верховної ради.

КМУ схвалив законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про транспорт» та вніс його на розгляд Верховної ради.

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про транспорт» (№6514) та вніс його на розгляд Верховної ради.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується внесення змін до Закону «Про транспорт» щодо визначення правових та організаційних підстав для утворення та функціонування державного колегіального органу — Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту (НКРТ).

Цей орган має забезпечити ефективне держрегулювання діяльності суб’єктів природних монополій господарювання, що діють на суміжних ринках, у сфері транспорту, а також визначати порядок формування, правовий статус, повноваження, організацію діяльності та суб’єктів.

Завданнями НКРТ є участь у формуванні тарифної та цінової політики у сфері транспорту з урахуванням вимог нормативних документів міжнародних організацій, членом яких є Україна, створення сприятливих умов для залучення інвестицій у сферу транспорту, розробка та затвердження нормативно-правових актів, зокрема порядків формування, розрахунку та звітності державних регульованих тарифів для суб’єктів природних монополій господарювання, що діють на суміжних ринках, у сфері транспорту тощо.

Положення та гранична чисельність працівників НКРТ затверджується Президентом України.

НКРТ створюється у складі голови та шести членів та призначається на строк, що не перевищує 6 років.

Робота над створенням НКРТ ведеться не перший рік. Наприкінці грудня 2019 року відповідний законопроєкт був внесений на розгляд Верховної Ради, але через зміну уряду його повернули. Владислав Криклій, який був тоді міністром інфраструктури, неодноразово заявляв, що питання формування тарифів на транспортні послуги повинні бути передані у сферу управління незалежного регулятора.

Поділитися...