Останні новини

Останні новини

Інвестпривабливість України падає. На перше місце вийшла недовіра до судової системи

Інвестпривабливість України падає. На перше місце вийшла недовіра до судової системи

48% закордонних інвесторів вважають, що інвестиційна привабливість України погіршується, 42% не бачать змін і лише 9% помітили поліпшення. Про це свідчать результати п’ятого щорічного опитування іноземних інвесторів, що проводилося компанією Dragon Capital, Європейською Бізнес Асоціацією та Центром економічної стратегії.

Головною перешкодою для інвестування в Україну вперше було визнано недовіру до судової системи. Корупція, лідер минулих років, вперше за п’ять років посіла друге місце. Монополізація ринків і захоплення влади олігархами посіли третє місце в антирейтингу.

Максимально позитивно на інвестиційні бізнес-рішення вплинули б ефективна боротьба з корупцією, перезапуск судової системи і призначення на ключові посади реформаторів з високою репутацією. Такої ж думки дотримуються і українські бізнесмени, заявила виконавчий директор ЄБА Ганна Дерев’янко.

«Дії, які останнім часом відбуваються в країні, наприклад, навколо Конституційного суду, точно не додають привабливості нам, як країні і можуть викликати питання у міжнародних партнерів, чи дійсно ми надійний партнер для співпраці. Цей інцидент схвилював спільноту», — заявила Дерев’янко.

Дефолт за державними запозиченнями був названий найбільшою загрозою для інвестиційного клімату. Другу та третю позицію посіли відхід від демократичних цінностей та зміна геополітичного курсу. Стратегічні інвестори також вбачають загрозу в занадто м’якій бюджетній та монетарній політиці, яка несе ризи для макроекономічній стабільності. Портфельні інвестори вважають неспроможність досягти домовленості з МВФ найсуттєвішою загрозою після дефолту.

Введення повторного жорсткого карантину помірно вплине на плани інвесторів. 47,3% стратегічних інвесторів не збираються міняти своїх планів в разі локдауна. 14,6% скоротять інвестиції, а 12,7% припинять інвестувати в Україну.

Опитування проводилося ЄБА та інвестиційною компанією Dragon Capital за аналітичної підтримки Центру економічної стратегії 26-30 жовтня 2020 року. В опитуванні брали участь 117 респондентів, в тому числі портфельні та стратегічні інвестори, які інвестують і планують інвестувати в Україну. Опитування проводилося методом онлайн-інтерв’ю.

Поділитися...