Останні новини

Останні новини

ІМО закликала вжити заходів для запобігання піратству в Гвінейській затоці

ІМО закликала вжити заходів для запобігання піратству в Гвінейській затоці

Міжнародна морська організація (ІМО) глибоко занепокоєна збільшенням кількості та тяжкості нападів на судна та екіпаж у регіоні Гвінейської затоки і наполягає на необхідності спільної роботи всіх зацікавлених сторін з метою відновлення безпеки та зменшення загроз безпеці та безпеці екіпажів та суден, що працюють у регіоні. Про це повідомила прес-служба ІМО.

Актуальність ситуації підкреслила атака на контейнеровоз Mozart 23 січня 2021 року, яка призвела до смерті одного та викрадення 15 моряків.

У циркулярному листі №4382, виданому 10 лютого, генеральний секретар ІМО Кітак Лім заявив, що організація вживає заходів для посилення координації ініціатив між зацікавленими сторонами, включаючи сприяння зустрічам із представниками галузі, Нігерійським агентством морської адміністрації та безпеки (NIMASA) та Міжрегіональним координаційним центром з реалізації регіональної стратегії морської безпеки та безпеки в Центральній та Західній Африці (ICC).

Генеральний секретар також наголосив, що судна повинні впроваджувати затверджені ІМО найкращі практики управління (BMP) для Західної Африки (WA), щоб уникнути, стримувати та повідомляти про напади. BMP охоплює оцінку ризику, заходи захисту судна та звітність.

ІМО має намір скликати робочу групу з питань морської безпеки, яка зосередиться на Гвінейській затоці, на наступній сесії Комітету з морської безпеки MSC 103, яка відбудеться у травні 2021 року. Це дасть можливість державам-членам та міжнародним організаціям обговорити подальші питання співпраці та можливі дії для розв’язання існуючих проблем.

ІМО продовжує надавати технічну допомогу державам-членам регіону щодо впровадження заходів з морської безпеки. Нині організація співпрацює з ICC з метою сприяння виконанню Кодексу поведінки Яунде (YCC), регіонального кодексу, спрямованого на посилення морської безпеки та вирішення питань піратства, збройного пограбування суден, незаконного рибальства та інших незаконних дій у морській діяльності.

Цільовий фонд морської безпеки Західної та Центральної Африки ІМО дає змогу програмі Організації з нарощування потенціалу морської безпеки допомагати прибережним державам Гвінейської затоки, а також регіональним центрам в рамках YCC.

Поділитися...