Останні новини

Останні новини

Гвінейська затока стала найбільш піратонебезпечним регіоном у 2020 році — IMB

Гвінейська затока стала найбільш піратонебезпечним регіоном у 2020 році — IMB

У 2020 році випадки піратства і збройних пограбувань у світовому судноплавстві почастішали, причому Гвінейська затока стала найгарячішою точкою — число випадків викрадення людей в цьому регіоні наблизилося до рівнів Сомалі десятирічної давності. Про це йдеться в щорічному звіті Міжнародного морського бюро (IMB).

У 2020 році Центр повідомлень про піратство IMB зафіксував 195 випадків піратства і збройних пограбувань проти суден по всьому світу. У порівнянні з 2019 роком, коли було зафіксовано 162 випадки, цей показник збільшився на 20%.

Серед інцидентів були три викрадених судна, обстріл 11 суден, 20 спроб нападів і висадка на борт 161 судна. Це зростання пояснюється зростанням піратства і збройних пограбувань, зареєстрованих у Гвінейській затоці, а також активізацією збройних пограбувань у Сінгапурській протоці.

У всьому світі в 2020 році з суден було викрадено 135 членів екіпажу, при цьому понад 95% випадків викрадення припадають на Гвінейську затоку — в 22 окремих інцидентах у цьому регіоні були викрадені рекордні 130 членів екіпажів.

За останніми даними IMB, інциденти в Гвінейській затоці особливо небезпечні, оскільки більш ніж у 80% випадків нападники були озброєні вогнепальною зброєю. Всі три викрадення суден і 9 з 11 обстрілів суден у 2020 році сталися у цьому регіоні. Викрадення членів екіпажу були зареєстровані в 25% випадків нападу на судна в Гвінейській затоці — більше, ніж в будь-якому іншому регіоні світу. Після викрадення екіпаж знімається з судна і може залишатися на березі доти, поки пірати не домовляться про викуп.

За даними IMB, в середньому викрадення відбувалися на відстані більш ніж 60 морських миль від суші, при цьому найбільш віддалений інцидент зафіксований на відстані майже в 200 морських миль.

Як наголошується, зростання числа викрадень людей далеко від берегової лінії демонструє зростаючі можливості піратів у Гвінейській затоці. З огляду на ці події, IMB рекомендує суднам в регіоні завжди залишатися на відстані не менше 250 морських миль від берега доти, поки судно не зможе пройти транзитом для початку вантажних операцій біля причалу або безпечної якірної стоянки.

Поділитися...
EN DE UK