Останні новини

Останні новини

Голодницький про вимогу у експедиторів Одеського порту сертифікатів для роботи з небезпечними вантажами: «Гарними намірами вимощена дорога до пекла»

Голодницький про вимогу у експедиторів Одеського порту сертифікатів для роботи з небезпечними вантажами: «Гарними намірами вимощена дорога до пекла»

Адміністрація Одеського порту наступного тижня проведе нараду з представниками експедиторських компаній, що працюють у порту, на якій пояснить свою позицію і спробує розв’язати непорозуміння, що виникло через вимоги до експедиторів надати сертифікати про проходження навчання роботі з небезпечними вантажами. Про це повідомив в.о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Олександр Голодницький в інтерв’ю сайту «Порти України».

«Я б так назвав цю історію, що гарними намірами вимощена дорога до пекла. Функції і цілі створення АМПУ прописані в ст. 15 закону («Про морські порти України», — ред.) і випливають з інших статей. Забезпечення і підтримка екологічної та техногенної безпеки — це наш фунціонал. У зв’язку з цим Одеська філія ініціювала саму процедуру, яка в некоректній формі була викладена, але не спричиняла встановлення обов’язкової норми, що суперечить закону, невиконання чого не дозволило б стивідором і експедиторам здійснювати діяльність тощо. Разом із тим, реакція Асоціації міжнародних експедиторів теж обґрунтована», — зазначив він.

На думку Голодницького, неоднозначна ситуація виникла через вади комунікації між державними органами і представниками бізнес-кіл.

«У цому випадку це безглузде непорозуміння, яке буде пояснене. Але в цілому спроба впорядкувати процес, пов’язаний із підвищенням кваліфікації компаній і людей в роботі з небезпечними вантажами — напевно, це все-таки потрібно робити. Але не в грубому режимі, а в якомусь допустимому і прийнятному для бізнесу. Ми будемо настійно рекомендувати компаніям підвищувати кваліфікацію персоналу рівно для того, щоб не відбувалося нещасних випадків із наслідками для життя і здоров’я людей — як тих, що працюють у порту, так і тих, які перебувають за його стінами», — резюмував він.

Адміністрація Одеського порту у квітні 2020 року розіслала експедиторам, що працюють із небезпечними вантажами, лист із проханням надати сертифікат про проходження спеціального навчання. Інформація відправлена 120 компаніям, що працюють із небезпечними вантажами. Згодом адміністрація порту заблокувала оформлення небезпечного вантажу одному з членів Асоціації морських експедиторів України, що не надав сертифікат про таке навчання.

Автором розсилки виступив начальник відділу диспетчеризації і адміністративної роботи служби транспортування та супроводу вантажів адміністрації Одеського морського порту Денис Гапєєв, який поєднує цю посаду з роботою в ТОВ «Центр з безпеки на транспорті» — на одному з підприємств, де можна пройти навчання і отримати сертифікат, який вимагався у розсилці.

На прохання членських компаній, АМЕУ написала до адміністрації порту запит для з’ясування законності цих вимог. У відповідь була отримана інформація, що така вимога законних підстав не має. «Інформація про вимогу до транспортно-експедиторських підприємств про проходження спеціального навчання їх працівників є некоректною», — ішлося в листі ОФ АМПУ.

Поділитися...
EN DE UK