Останні новини

Останні новини

Генеральний консул Греції завітав до Морської Палати України

Генеральний консул Греції завітав до Морської Палати України

12 жовтня 2020 року Морська Палата України вітала в гостях Генерального консула Греції в Одесі пана Дімітріоса Х. Дохтсіса. Шановний гість висловив захоплення тими можливостями, які має Україна у морські сфері, окремо відзначивши, що Одеса є морськими воротами та має всі підстави бути морською столицею України. В той же час дипломат висловив здивування тим, що наявні можливості у морський сфері не реалізовуються в повній мірі.

В ході зустрічі поговорили про велику цінність українських моряків для Грецьких судновласників, які займають перше місце в світі за кількість флоту.  Пан Дохтсіс відзначив, що знання грецької мові відкриває шлях до блискучої кар’єри на морських суднах під грецьким прапором. Зі свого боку, учасники відзначили, що сьогодні Морська Палата України веде активну роботу щодо донесення до органів державної влади найвищого рівня нагальну необхідність спрощення процедур дипломування моряків. Моряки із документально підтвердженим стажем роботи на морських суднах, що відповідає наявному диплому, не повинні здавати екзамени у державних кваліфікаційних комісіях для підтвердження дійсності дипломів. Таке підтвердження має відбуватись автоматично за результатами перевірки документів Морською адміністрацією. Крім того, обговорили досвід Греції, який підтверджує, що найкращим шляхом боротьби із корупцією у сфері дипломування моряків є мінімізація людського фактору та проведення екзаменування у форматі електронного тестування.

Учасники зустрічі обговорили також інвестиційні можливості морського сектору України, зокрема з метою підвищення кількості заходів пасажирських лайнерів до Одеського порту. З цієї точки зору концесія пасажирського терміналу Одеського морського порту виглядає правильним рішенням для розвитку туристичного напрямку. Наявність порту є значною перевагою для мешканців міст, як з точки зору прямих податків, так і переваг щодо розвитку бізнесу, пов’язаного із морською та портовою сферою. Фактично Одеса знаходиться на золотій жилі, тільки потрібно вміти правильно реалізовувати наявні можливості.

На останок, учасники зустрічі домовились про подальшу співпрацю та обмін досвідом із Морською Палатою Греції, а також про підтримку постійного діалогу з метою запровадження кращих практик морського бізнесу в Україні.

Поділитися...