Останні новини

Останні новини

Галузеві об’єднання намагаються придбати вакцини для моряків через механізм COVAX

Галузеві об’єднання намагаються придбати вакцини для моряків через механізм COVAX

Ініціативна група найбільших організацій і компаній морської галузі звернулася до ВООЗ, щоб у приватному порядку придбати до мільйона доз вакцин від COVID-19, щоб прищепити моряків, які стали заручниками кризи зміни екіпажів, повідомляє Seafarers Journal.

Коаліція, до якої увійшли Міжнародна асоціація незалежних власників танкерів (Intertanko), Міжнародна асоціація власників суховантажних суден (Intercargo), Міжнародна асоціація суднових менеджерів (Intermanager) і Міжнародна федерація транспортників (IFT), сподівається домогтися можливості закупити препарат через механізм COVAX, спрямований на забезпечення рівноправного доступу до безпечних і ефективним щепленням в різних країнах світу.

Представники судноплавних компаній відзначають, що вже в другій половині року вони планують розподілити від 900 тис. до мільйона придбаних вакцин. У реальності їх може знадобитися менше.

«Ми використовуємо всі шляхи для того, щоб не дати знову забути про моряків. Вони перебувають у винятковому становищі, оскільки для виконання своєї роботи повинні перетинати кордони. Тому відсутність доступу до вакцин є серйозною проблемою: вже були прецеденти, коли членам екіпажів відмовляли у в’їзді в країну без довідки про щеплення проти коронавірусу. Водночас як деякі держави лідирують в питанні темпу вакцинації населення, інші її ще навіть не починали. Не можна ставити моряків в кінець черги», – наголосив генеральний секретар ICS Гай Платтен.

Експерти відзначають, що багато країн готові закрити кордони для тих моряків, які не зроблять щеплення проти COVID-19, і тому існує велика ймовірність того, що криза зміни погіршиться. Такий підхід неприпустимий і є вкрай дискримінаційним щодо членів екіпажів, багато з яких навіть за великого бажання не можуть вакцинуватися, оскільки далеко не у всіх державах на сьогодні є така можливість.

Поділитися...