Останні новини

Останні новини

Фонд державного майна оголосив аукціон із продажу АСРЗ

Фонд державного майна оголосив аукціон із продажу АСРЗ

Фонд державного майна (ФДМ) оголосив аукціон із продажу об’єкта малої приватизації — цілісного майнового комплексу (ЦМК) ДП «Азовський судноремонтний завод» (АСРЗ).

Згідно з оголошенням у газеті «Відомості приватизації», до складу майнового комплексу входять 28 об’єктів нерухомості, дві земельні ділянки площею 1,1215 га і 2,4073 га, а також 77 одиниць техніки. Водночас, причали, якими користується підприємство у своїй діяльності, не є об’єктами приватизації.

Торги відбудуться методом аукціону, який заплановано на 25 лютого 2022 року. Заявки на участь в аукціоні приймаються до 24 лютого.

Стартова ціна приватизації майнового комплексу АСРЗ становить 211,398 млн грн (без урахування ПДВ). Розмір гарантійного внеску встановлено на рівні 10% від цієї ціни.

Згідно з умовами продажу, покупець повинен буде забезпечити:

  • збереження протягом п’яти років з моменту переходу права власності на об’єкт приватизації основних видів діяльності: будування суден і плавучих конструкцій (КВЕД 30.11), ремонт і технічне обслуговування суден і човнів (КВЕД 33.15);
  • погашення протягом шести місяців з моменту переходу права власності на об’єкт приватизації боргів із заробітної плати та перед бюджетом, у розмірі, який складеться на дату переходу права власності на об’єкт приватизації;
  • погашення протягом шести місяців з моменту переходу права власності на об’єкт приватизації простроченої кредиторської заборгованості підприємства в розмірі, який складеться на дату переходу права власності на об’єкт приватизації;
  • недопущення звільнення працівників приватизованого підприємства з ініціативи нового власника чи уповноваженого ним органу (за винятком вчинення працівником дій, за які передбачено звільнення на підставі пунктів 3,4,7,8 частини першої статті 40 та статті 41 Кодексу законів про працю України) протягом шести місяців з дня переходу до нього права власності.

Станом на 30 вересня 2021 року підприємство мало поточну кредиторську заборгованість у розмірі 7,835 млн грн, у тому числі заборгованість із заробітної плати — 3,587 млн грн, за розрахунки з постачальниками та підрядниками — 1,642 млн грн.

У травні 2021 року ФДМ включив ЦМК ДП «АСРЗ» до переліку об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації. Згодом оголошення приватизаційного конкурсу відклали на початок 2022 року.

У квітні 2021 року ТОВ «СРЗ» та ДП «Азовський судноремонтний завод» підписали акт приймання-передачі майна зі складу комплексу АСРЗ за погодженням ФДМ. Відповідно до підписаних актів, ДП «Азовський судноремонтний завод» прийняло на свій баланс цілісний майновий комплекс АСРЗ, у тому числі гідротехнічні споруди (причали, плавпричали, пірс, плавмайстерні та інше). В актах зазначено перелік майна, що передається, його первісну та залишкову вартість та суму зношеності.

ТОВ «СРЗ», що експлуатувало ЦМК колишнього ДП «АСРЗ», у березні розпочало процес передачі гідротехнічних споруд, що належать заводу, на державний баланс для підготовки їх приватизації.

На потужностях АСРЗ побудовано понад 200 нафтосміттєзбирачів, які експлуатуються в країнах СНД, Індії, ОАЕ, Куби, Болгарії, Німеччини, Греції, Польщі та Румунії. Завод є найбільшим профільним підприємством в акваторії Азовського моря.

Поділитися...