Останні новини

Останні новини

Експедитори через суд вимагають від «Євротерміналу» відшкодувати збитки за платний проїзд до Одеського порту

Експедитори через суд вимагають від «Євротерміналу» відшкодувати збитки за платний проїзд до Одеського порту

Експедиторські компанії подали судовий позов до ТОВ «Євротермінал» із вимогою відшкодувати в подвійному розмірі збиток, заподіяний справлянням плати за проїзд автомобілів до Одеського морського порту в порушення антимонопольного законодавства. Про це повідомляє сайт «Порти України» з посиланням на комунікаційну платформу «Ліга антитрасту».

«Євротермінал» встановив шлагбаум на в’їзді до Одеського морського торгового порту, що належить державі. За підняття шлагбаума з автомобілів почали брати $26, а потім оголосили знижку до $17. А щоб потік був великим і постійним, Одеська мерія ухвалила рішення, яким змусила все вантажівки їхати до порту саме через шлагбаум «Євротерміналу». Антимонопольний комітет оштрафував «Євротермінал» за нав’язування непотрібних послуг, оскільки фірма пояснювала, що гроші з вантажівок вона беріз не просто за підняття шлагбаума, а за послуги — кімнати відпочинку, душа, принтера і тому подібні послуги, які абсолютно не потрібні водіям для звичайного проїзду по дорозі, що пролягає через землю «Євротерміналу», — вказується в публікації.

Як зазначається, монополіст уже сплатив антимонопольний штраф в розмірі 5 млн грн. Однак він виявився не таким великим, щоб вплинути на нього, оскільки «Євротермінал» продовжив збирати гроші з вантажівок і далі. Тому три експедиторські фірми — ТОВ «Інтер Транс Лоджистікс», ТОВ «С.М.Т.-ЛТД» та ТОВ «Юнімар Логістик» скористалися законною можливістю компенсувати завдані їм збитки і подали до суду позов про стягнення збитків у подвійному розмірі. До підготовки позову і супроводу справи в суді Одеської області приєдналася платформа «Ліга антитрасту» і юридична фірма ADVANQ.

«Компанії готові боротися за відновлення справедливості. І ми зробимо все, щоб допомогти їм донести до монополістів просте повідомлення: за зловживання треба відповідати. Щоб вони потім краще думали, чи наважуватися на такі дії», — вказала засновниця платформи «Ліга антитрасту», держуповноважена АМКУ в 2015-2019 роках Агія Загребельська.

Очікується, що задоволення позову та стягнення з «Євротерміналу» заподіяної їм шкоди буде служити прикладом для інших компаній, які платили за можливість в’їзду до морпорту, і які так само можуть повернути собі переплачені кошти.

Раніше Міністерство інфраструктури заявляло про плани до кінця 2020 року врегулювати питання організації безкоштовного в’їзду на територію Одеського морського порту.

У квітні 2019 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) зобов’язав Одеську міськраду забезпечити можливість додаткового проїзду автотранспорту на територію Одеського морського порту в обхід території ТОВ «Євротермінал».

Касаційний господарський суд в грудні 2018 року відмовив ТОВ «Євротермінал» у справі проти АМКУ про зловживання монопольним становищем при справлянні неправомірної плати за проїзд вантажного автотранспорту на територію Одеського морського порту. ТОВ «Євротермінал» оскаржувало в касаційній інстанції рішення АМКУ від 21 грудня 2017 року, яким компанія була оштрафована на 5,37 млн грн за зловживання монопольним становищем при пропуску транспортних засобів на територію «Сухого порту», розташованого на проїзді до Одеського порту. Крім цього, АМКУ зобов’язав ТОВ «Євротермінал» забезпечити перевізникам можливість проїзду до порту без оплати послуг в разі, якщо ті не мають потреби або не мають наміру їх споживати.

Поділитися...
EN DE UK